08.10.2022 18:00 CET
0 : 2
(0:1)

Spartak oplatil Dukle domácu prehru a na Štiavničkách bodoval naplno

V trinástom kole jesennej časti Fortunaligy podľahol nováčik z Banskej Bystrice na domácom trávniku Spartaku Trnava 0:2 (0:1).

Otvárací gól duelu prišiel v 41. minúte. A to po nenápadnej akcii. Spoza šestnástky trafil presne k vzdialenejšej žrdi ľavačkou po zemi Samuel Štefánik. Hostia tak išli do jednogólového vedenia.

Prvý polčas duelu sa nadstavoval jednu minútu. Potom hlavný arbiter poslal mužstvá oddýchnuť si do kabín. Trnavský Spartak schádzal z ihriska za priaznivého stavu 1:0.

V 53. minúte sa na zemi ocitol - nie prvýkrát - Taiwo; pri postrannej čiare ho za cenu žltej karty fauloval Lukáš Migaľa. 56. minúta sa niesla v znamení veľkých gólových príležitostí hostí.

Z ľavej strany prihrával pred odkrytú bránku Mikovič, no nepresadili sa Ristovski ani Procházka. Loptu následne z bránkovej čiary odvrátil jeden z obrancov. Pre Duklu to boli veľmi nepríjemné chvíle.

V 73. minúte hlavou zakončoval Depetris. Z dorážky mohol ešte skórovať Faško, ale z otočky bránku minul. V 78. minúte "bol do služby povolaný" Hruška, ktorý musel akútne zakročiť. Z pravej strany poslal loptu prudko vpred Daniel, domáci brankár to však zvládol.

Následne došlo k ďalšej rane z diaľky, tá už ale bola nepresná. V 84. minúte videl za ostrý zákrok na Polievku žltú kartu Savvidis.

V 88. minúte z priameho kopu odcentroval Procházka. V šestnástke domácich boli v tej chvíli dokonca len dvaja Trnavčania. Loptu si do vlastnej siete nepochopiteľne vrazil Mayounga. Trnava viedla 2:0. Zápas sa nadstavoval tri minúty.

Druhý celok fortunaligovej tabuľky Spartak Trnava zvíťazil na Štiavničkách na pôde MFK Dukla Banská Bystrica 2:0.

Autor: Dušan Guman / sport.sk