03.09.2022 18:00 CET
0 : 1
(0:0)

Päťtisíc divákov v Bystrici videlo veľa šancí a výhru Slovana

Pred neobyčajne veľkou diváckou kulisou a pri veľkom množstve parádnych futbalových momentov podľahol v deviatom kole Fortunaligy domáci MFK Dukla Banská Bystrica favorizovanému ŠK Slovan Bratislava tesne 0:1 (0:0).

V prvom polčase mali viac loptu na kopačkách hostia, ale väčšie šance si vypracovali domáci. Faško vystrelil do brvna a Rymarenko hlavičkoval do žrde. Majster mal príležitosti po centroch, ale najmä Šaponjič viackrát minul. V druhom polčase po ďalších možnostiach Dukly otvoril skóre striedajúci Barseghjan. Pred stretnutím si minútou ticha uctili zosnulého Alexandra Horvátha, kapitána Slovana Bratislava z víťazného finále PVP z roku 1969. Vo ôsmej minúte sa v príležitosti nepresadil Šaponjić. V dvanástej minúte z prvej vystrelil tiesnený Faško a Trnovský loptu vytlačil na brvno. V 14. minúte prudko pálil Rymarenko. V 15. minúte príležitosť zase zahodil Šaponjić - obišiel Hrušku, ale rozvlnil iba bočnú sieť. V 30. minúte neuspel Rymarenko. V 34. minúte Dukla po druhý raz nastrelila bratislavské brvno. V hlavnej úlohe bol Rymarenko. V nadstavenom čase netrafil priestor troch žrdí Kankava.

V 47. minúte Chovan zneškodnil Hanesovu koncovku z uhla. V 65. minúte Green hlavou nabil pred bránu Šaponjićovi, ktorý znova neskóroval. Lopta ušla bystrickému hráčovi a Barseghjan si s dorážkou poradil - 1:0. V 75. minúte Barseghjan ponúkol šancu Šaponjićovi, a jeho strela na vzdialenejšiu žrď neslávila úspech ani tentoraz. Slovan vyhral v Banskej Bystrici 1:0. Zápas videlo naživo 5350 divákov.

Autor: Dušan Guman / sport.sk