23.05.2023 17:30 CET
1 : 3
(0:1)

Žilina v boji o Európu na tráve Podbrezovej zvládla hektický záver

V prvom semifinálovom dueli baráže o účasť v Európskej konferenčnej lige UEFA podľahol nováčik MFK Dukla Banská Bystrica na domácej tráve štadióna na Štiavničkách mužstvu MŠK Žilina 1:3 (0:1). V 14. minúte Bari zahral roh nakrátko. Dostal sa do zakončenia a prinútil Hrušku k zákroku. V 29. minúte Faško našiel hlavu Polievku a Belko vyrazil nad bránu. V 34. minúte dostal žltú kartu Balić. V 35. minúte Rusnák zblízka zasunul loptu do siete - 0:1. V 43. minúte Belko vyrazil prudký pokus po priamom kope. V 51. minúte Essomba z ničoho nič spadol na zem a odniesli ho na nosidlách. V 52. minúte Polievka prihrával do päťky, a Žilinčania odpratali loptu na rohový kop. V 66. minúte Faško zahrával priamy kop. Lopta sa dostala k Uhrinčaťovi, ktorému strela nesadla. Domáci obliehali žilinskú bránu, no neujala sa ani rana Polievku. V 67. minúte chyboval Hruška. Využiť to mohol Kaprálik, ale dlho si spracovával loptu a keď vystrelil, jeho pokus zblokoval Uhrinčať. V 71. minúte si Richtárech zasekol hráčov a zakončil. Belko vyrazil, iniciatívu prevzal Depetris a vyrovnal na 1:1. V 77. minúte obdržal žlté napomenutie hráč Banskej Bystrice Slávik. V 83. minúte sa Hruška v bráne zapotil, keď jednu zo striel dokázal vyraziť iba pred seba a za pomoc sa mohol poďakovať spoluhráčom. V 89. minúte Rusnák potiahol loptu po pravej strane a prihral ju na hranicu 16-ky Kopasovi, ktorého delovka skončila v ľavom hornom rohu domácej brány - 1:2. V nadstavenom čase Belko vychytal Polievku. Potom Žilinčania vydolovali loptu z bránkovej čiary, ale skóre sa nemenilo. Stalo sa tak až o chvíľu. Podbrezová mala k dispozícii roh, z ktorého nezapršalo. V tom čase bol už pred žilinskou bránou aj gólman "železiarov". Belko loptu hneď odkopol. Nasledoval brejk dvoch žilinských hráčov. Galčík neprihrával a ani nemusel, pretože mal pred sebou opustenú bránu. Žilina vyhrala v Podbrezovej v semifinále baráže o Európsku konferenčnú ligu 3:1.

Autor: Dušan Guman / sport.sk