06.08.2022 18:00 CET
2 : 3
(2:0)

Ružomberok dokonal pod Urpínom veľký obrat s Bystricou

MFK Dukla Banská Bystrica neudržal dvojgólové vedenie a Ružomberku podľahol na Štiavničkách 2:3 (2:0).

V tretej minúte duelu Migaľa vyslal sprava veľmi dobrý center medzi obrancov, kde ostal nepokrytý Depetris. Hlavičkou zblízka strelil svoj tretí gól v tomto ročníku Fortunaligy - 1:0.

V deviatej minúte hlavičkoval cez Kupčíka Gerec. Matúš Hruška jeho pokus vytlačil na roh. V trinástej minúte zakončil Rakyta okolo bystrického gólmana nepresne a málo prudko. V 20. minúte rýchlo zakontrovali "vojaci". Ideálnu streleckú parketu mal Depetris, no jeho pokus po trávniku vytesnil na roh Frühwald. V ďalšej minúte Polievka vyslal technický pokus na vzdialenejšiu žrď, ktorú tesne minul; Tomáš Frühwald letel do prázdna. Potom Polievka zahodil ďalšiu dobrú možnosť: obišiel dvojicu obrancov a pred malým vápnom ľavačkou tesne minul vzdialenejšiu žrď.

V 37. minúte získal odrazenú loptu pred šestnástkou Willwéber. Posunul si ju a trafil k tyčke, kam Frühwald nedočiahol - 2:0. V poslednej minúte úvodného polčasu z hranice šestnástky strieľal Luterán, avšak iba priamo do Hrušku. Domáca Dukla mala zápas rozohratý skvele.

V 65. minúte Migaľa poslal prudký pas pred bránku. Loptu tesne minul Depetris a dorážku Záhumenského vytlačil pri bližšej žrdi Frühwald. V 70. minúte Richtárech hlavičkoval vedľa troch žrdí. Na ihrisko prišiel Madleňák a hneď sa zapojil do akcie. Dokonca zblízka pokusom pod brvno prekonal Hrušku, ale bol mu odmávaný ofsajd. V 73. minúte Kelemen trafil nohu Pišoju, ktorý si zrazil loptu do vlastnej siete - 2:1.

V 75. minúte center do šestnástky našiel Kelemena. Menovaný hráč hlavou posunul na Gereca, a toho poslal k zemi Ľuboš Kupčík. Hlavný arbiter ukázal na biely bod a "Ruža" zahrávala penaltu. Po góle z pokutového kopu proti Podbrezovej premenil Ján Maslo aj jedenástku s ďalším nováčikom. Kopol to po trávniku presne k žrdi a aj keď Matúš Hruška uhádol stranu, Maslova strela skončila v sieti - 2:2.

V 86. minúte vbehol do šestnástky Regáli. Tam jeho strelu z otočky ešte zablokoval Pišoja, ale akcia pokračovala. K lopte sa dostal Kelemen a spred päťky trafil do rohu bránky. Ružomberok potreboval na úplný obrat v zápase iba trinásť minút. MFK Dukla Banská Bystrica prehrala na domácej tráve s Ružomberkom 2:3, hoci zápas mala rozbehnutý skvele a po prvom polčase vyhrávala o dva góly.

Autor: Dušan Guman / sport.sk