27.08.2022 18:00 CET
4 : 2
(1:1)

Dukla si poradila s Moravcami a preskočila ich v tabuľke

MFK Dukla Banská Bystrica si v siedmom kole Fortunaligy poradil v súboji celkov z dolnej časti tabuľky s mužstvom FC ViOn Zlaté Moravce, ktorý zdolal 4:2 (1:1).

Vo štvrtej minúte sa do samostatného úniku po chybe hosťujúcej defenzívy dostal Polievka. Nezastavil ho Bednár a domáci útočník nezaváhal - 1:0. V 24. minúte Vikri vyhral hlavičkový súboj v šestnástke. Loptu posunul Múdremu, ktorý ju poslal ďalej a strelou z otočky sa do streleckej listiny zapísal aj Pintér - 1:1. V 25. minúte po strele Faška veľmi dobre zasiahol Lukáč. V 27. minúte dostal za ofenzívny faul žltú kartu Záhumenský. V 38. minúte prudkú strelu Willwébera z priameho kopu vyrazil Lukáč pred seba. Brankár ViOn-u následne zneškodnil i dorážku Polievku. V 45. minúte zabodoval znova Lukáč, keď pred bránkou zakončoval úplne voľný Rymarenko.

V 46. minúte domáceho Gašparoviča nahradil Ľupták. V 53. minúte z ihriska musel dole pre zranenie Migaľa; prišiel Hanes. V 59. minúte Vikriho vystriedal Pinte a Horáka Niarchos. V 62. minúte z voleja pravačkou zakončil Polievka, no minul bránu. V 66. minúte sa striedajúci Hanes dostal k lopte po nepresnom odvrátení Niarchosa a uspel. Dukla v tejto chvíli viedla 2:1. V 71. minúte napriahol z diaľky Ľupták. Lukáč vyrazil strelu nohami. V 72. minúte mala Dukla ďalšiu stopercentnú šancu, Kupčík však trafil iba gólmana Lukáča. Ten ho následne nastrelil a získal odkop od bránky. V 73. minúte zišiel dole Ďubek a nahradil ho Brenkus. V 76. minúte Polievka posunul loptu na pravú stranu Hanesovi. Hanes na zadnej žrdi našiel voľného Záhumenského a na konci celej akcie bol Faško, ktorý loptu doklepol do odkrytej bránky - 3:1.

V 82. minúte po pravom krídle unikol cez Suľu, a to dokonca napriek faulu, Polievka a prihral naľavo, kde bol úplne voľný Rymarenko. Posledný menovaný to napálil do prázdnej bránky - 4:1. V 84. minúte Mondek vyslal presný oblúčik z pravého krídla a do odkrytej bránky nemal problém presne zakončiť voľný Brenkus - 4:2. V 88. minúte tréner ViOn-u poslal dole Múdreho. Na jeho miesto prišiel Vestenický. Na opačnej strane Richtárecha nahradil Franko. V nadstavenom čase úspešného Polievku vystriedal Jackuliak a Rymarenka Köröš. Po štyroch nadstavených minútach zápas skončil. Banská Bystrica porazila Zlaté Moravce 4:2.

Autor: Dušan Guman / sport.sk