03.09.2022 18:00 CET
1 : 0
(0:0)

Juhoslováci zlomili východniarov v závere duelu gólom kanoniera

FC DAC 1904 Dunajská Streda zvíťazil v deviatom kole jesennej časti Fortunaligy na domovskom Žitnom ostrove nad MFK Zemplín Michalovce najtesnejším rozdielom 1:0 (0:0). Šťastným strelcom víťazného mužstva bol v závere duelu kanonier Krstović.

Dunajská Streda sa dočkala plného bodového zisku po troch zápasoch, v ktorých dvakrát prehrala a raz remizovala. Michalovce čakajú na trojbodový úspech takisto tretí duel; počas tejto minisérie takisto dvakrát prehrali a raz remizovali. Najdôležitejší moment merania síl sa udial v 83. minúte. Miroslav Káčer sa už pred šestnástkou Michaloviec pripravoval udrieť. Napokon však ešte veľmi dobre prihral Nebylovi, ktorý oblúčikom prehodil brankára Száraza a do prázdnej bránky loptu dorazil Nikola Krstović - 1:0. Po viacerých hráčoch dostal minútu pred koncom riadneho hracieho času žltú kartu aj hosťujúci tréner Norbert Hrnčár.

Veľkú šancu Dunajskej Stredy nepretavil potom na gól Káčer, ktorý sa pred šestnástkou ocitol v súboji jeden na jedného s hosťujúcim gólmanom. Brankár vybehol ďaleko zo svojej bránky. Loptu napokon po zakončení Káčera odvrátila defenzíva hostí. Zápas skončil po štyroch nadstavených minútach. Favorizovaná Dunajská Streda gólovo udrela na poslednú chvíľu svojím renomovaným strelcom a Zemplín Michalovce obrala o všetky body pomerom 1:0.

Autor: Dušan Guman / sport.sk