05.11.2022 15:00 CET
1 : 0
(0:0)

Oslabenú Trnavu zlomil v samom závere dunajskostredský kanonier Krstovič

V šlágri 17. kola Fortunaligy o druhé miesto tabuľky zdolal napokon domáci FC DAC 1904 Dunajská Streda trnavský Spartak najtesnejším rozdielom 1:0 (0:0).

Do zápasu vstúpili oba tímy opatrne. V úvodných minútach nevideli diváci ohrozenie brány ani na jednej strane. V 21. minúte zahral priamy kop Kalmár. Poslal ho tesne vedľa pravej žrde. V 35. minúte Bukata vysunul Daniela a ten odcentroval pred bránu. Pinto mal dostatok času, ale zaváhal a loptu poslal iba na roh. V 39. minúte zamieril Gavrič k šestnástke, a potom z jej hranice vysoko prestrelil. Na druhej strane nevyšla strela ani Bukatovi.

V 74. minúte Procházkove technické zakončenie tesne minulo Petrášovu svätyňu. V 76. minúte dostal druhú žltú a následne červenú kartu Trnavčan Savvidis. V 80. minúte mohol skórovať Krstovič. Vyslal riadnu ranu z hranice šestnástky, ktorá letela tesne nad brvno. V 85. minúte ďalšiu prudkú strelu mimo zvnútra šestnástky vyprodukoval Veselovský.

V 86. minúte Bukatov pokus z prvej vyletel spoza hráčov. Petráš mal šťastie, že smeroval do stredu brány. V 87. minúte zakončil Ramadán z väčšej diaľky. Takáč iba vyrazil pred seba, kde nebol nikto na dorážku. V 88. minúte Szánthó odcentroval z pravej strany do stredu šestnástky, kde z bieleho bodu prudko hlavičkoval Krstovič. Lopta skončila v ľavej časti brány a DAC viedol.

Napriek piatim nadstaveným minútam sa už skóre duelu nezmenilo. DAC Dunajská Streda porazil vo veľmi dôležitom dueli Spartak Trnava najtesnejšie 1:0.

Autor: Dušan Guman / sport.sk