25.02.2023 15:00 CET
2 : 1
(0:1)

Dunajská Streda sa vytrápila so Skalicou a je prvá

FC DAC 1904 Dunajská Streda otočil prekvapujúco nepriaznivý polčasový stav a nad MFK Skalica dokázal v 21. kole Fortunaligy zvíťaziť 2:1 (0:1).

V 26. minúte Blackman prihral v šestnástke hostí Gavrićovi, ktorého delovku Junas dobrým zákrokom vyrazil na rohový kop. V 32. minúte mohli opäť skórovať domáci. Gavrić centrom na pravú stranu vysunul Pinta, ktorý z prvej napálil nad Junasovu bránku. V 33. minúte Yao z ľavej strany našiel Fábryho a ten strelou po zemi prekvapil nielen seba, ale i brankára Petráša a všetkých divákov - Skalica viedla na Žitnom ostrove 1:0. V 36. minúte došlo k súboju na hranici šestnástky Záhorákov a hlavný arbiter nariadil pokutový kop. Loptu si na biely bod postavil kapitán DAC-u Zsolt Kalmár a minul pravú tyč Junasovej brány. Po polčase schádzali súperi z ihriska za prekvapujúceho jednogólového vedenia Skalice.

V 62. minúte Ramadan zoči voči Junasovi neuspel, pretože gólman Záhorákov predviedol veľmi dobrý zákrok. V 66. minúte Blažek po centri Kalmára loptu nešťastne predĺžil na zadnú tyč, kde striehol Ramadan. Zasiahol Černeka, ktorý si dal tečom vlastný gól - 1:1. V 76. minúte Niarchos dostal prihrávku pred Junasom, avšak zle trafil loptu. V 84. minúte obdržal druhú žltú a teda červenú kartu Černek. Priamy kop rozohral Ramadan a Brunetti v sklze pohodlne zasunul loptu za Junasov chrbát - 2:1. Vo štvrtej nadstavenej minúte skončila tesne nad brvnom Vlaskova strela z priameho kopu. Dunajská Streda zdolala Skalicu 2:1 a keďže Slovan v Zlatých Moravciach zaváhal, dostala sa na čelo Fortunaligy.

Autor: Dušan Guman / sport.sk