31.07.2022 18:00 CET
3 : 0
(1:0)

Na Žitnom ostrove kraľovali domáci a Krstovć, ViOn odchádza bez bodu

V treťom kole Fortunaligy zabral na Žitnom ostrove FC DAC 1904 Dunajská Streda naplno a FC ViOn Zlaté Moravce zdolal presvedčivo 3:0 (1:0). Do streleckej listiny sa opäť zapísal aj vo veľkej forme hrajúci Krstović.

V tretej minúte zakončoval po centri Szánthóa Balogh, ale minul bránu. V deviatej minúte Krstovićovi nevyšla kľučka. Napriek tomu stihol prihrať pred šestnástku, kde bol voľný Veselovský. Voči jeho technickej obaľovačke bol Lukáč bezmocný - 1:0. V 28. minúte musel Lukáč zasahovať opäť, keď nadvihol zrazený center, ktorý sprava vyslal Szánthó. Nechýbalo veľa a mohlo byť 2:0. V 40. minúte z hranice šestnástky zakončil Mondek. Veszelinov musel vytiahnuť zákrok.

V 52. minúte v prečíslení traja na dvoch zaváhal Krstović, keď ho eliminoval Šuvalija. V 54. minúte podržal tím Lukáč, keď z ôsmich metrov zoči-voči vychytal Blackmana. V 60. minúte mohol po prieniku Krstovića skórovať Kalmár, no bol to Balogh, ktorého vychytal Lukáč. V 74. minúte z vyše 20-tich metrov trafil presne Krstović - 2:0. V 78. minúte mal gól na 3:0 na kopačke Ramadán, ale tesne pred bránou sa k lopte napokon nedostal. V 80. minúte si loptu na priamy kop postavil navrátilec Kalmár a upravil na 3:0. V 84. minúte mohol pridať aj svoj druhý gól v zápase. Blackman vyzvŕtal obrancu, našiel Kalmára, no ten prestrelil. V 90. minúte napriahol pravačku Brenkus. Veszelinov musel zasahovať a ranu vytlačil na roh. Dunajská Streda zdolala Zlaté Moravce vysoko 3:0.

Autor: Dušan Guman / sport.sk