14.08.2022 20:30 CET
3 : 0
(1:0)

Dunajská Streda sa v nedeľu večer proti Dukle rozstrieľala

FC DAC 1904 Dunajská Streda potvrdil úlohu favorita a v poslednom zápase piateho kola Fortunaligy zdolal celok MFK Dukla Banská Bystrica presvedčivo 3:0 (1:0).

Hostia mali veľkú šancu už v druhej minúte. Polievka center z pravej strany sklepol na hranicu šestnástky Záhumenskému, ktorý sa oprel do strely. Veľmi dobrým zákrokom sa prezentoval domáci gólman Veszelinov. V 32. minúte Krstović zobral loptu Ľuptákovi. Vletel do šestnástky Dukly, a Hruška jeho krížnu strelu vyrazil. Následne sa lopta dostala k Baloghovi, ktorý ju v dobrej pozícii napálil nad bránku.

V 41. minúte mohli zmeniť skóre znova Dunajskostredčania. Krstović našiel Veselovského, ktorý technickou strelou spoza šestnástky tesne minul ľavú tyč Hruškovej bránky. V nadstavenom čase prvého polčasu dokonale trafil z priameho kopu Szánthó - 1:0.

V 53. minúte si Ramadan zasekol Jakuba Uhrinčaťa a pohodlným obstrelom Hrušku zvýšil vedenie Dunajskej Stredy na 2:0.

V 58. minúte Krstović opakovane vytvoril šancu pre spoluhráča. Nicolaescu v zakončení nechal vyniknúť Matúša Hrušku. V 65. minúte domáci zahrali ďalšiu peknú akciu. Káčer vyrobil gólovú prihrávku pre Nikolu Krstovića, ktorý však z pravej strany z veľkého uhla iba vyprášil Hruškove rukavice. V rovnakej minúte mohli udrieť "vojaci". Róbert Polievka sa z ľavej strany doslova predral cez dvojicu hráčov DAC-u až ku bránke Veszelinova, krížnou strelou ale tesne minul ľavú tyč bránky Dukly.

V 66. minúte zaútočil DAC na jeden dotyk. Veselovský z pravej strany posadil center na hlavu Nicolaescua, ktorý loptu sklepol priamo na nohu Krstovića. Posledne menovaný sa nepomýlil.

Viac gólov v dueli na Žitnom ostrove nepadlo, a tak DAC Dunajská Streda zdolal Banskú Bystricu vysoko 3:0.

Autor: Dušan Guman / sport.sk