27.08.2022 18:00 CET
1 : 2
(1:0)

Trenčínu sa na Žitnom ostrove podaril dokonalý obrat

V siedmom kole Fortunaligy nepochodil FC DAC 1904 Dunajská Streda na Žitnom ostrove v konfrontácii s mužstvom AS Trenčín, ktorému po priaznivom prvom polčase napokon predsa len podľahol 1:2 (1:0).

Už v šiestej minúte duelu sa do príležitosti dostal Demitra, ale loptu kopol nad bránu. V 22. minúte mali veľkú príležitosť otvoriť skóre hosťujúci hráči. Lucas Demitra dostal loptu do malého vápna, ale brankára neprekonal, aj keď to vyzeralo, že lopta skončila za ním. Skóre sa teda ešte nemenilo.

V 24. minúte Krstović v samostatnom úniku neprekonal brankára Kukučku; jeho pokus išiel tesne vedľa brány. V 26. minúte sa do lopty poriadne oprel Ibrahim, a takisto nebol úspešný. V 28. minúte otvoril strelecký účet stretnutia Ramadan. Našiel si ideálny priestor v šestnástke a zdarne zakončil - 1:0.

V 31. minúte predviedol po strele Veselovského úspešný zákrok Kukučka. V 32. minúte zahrával DAC štandardku. Loptu odkopol trenčiansky hráč. Dostala sa k Ciganiksovi, ktorý trafil brvno. V nadstavenom čase prvého polčasu mohol vyrovnať Letenay, no vystrelil privysoko.

V 48. minúte sa o zmenu skóre mohol postarať Ramadan, ale trafil priamo do brankára. V 65. minúte obdržal dobrý center Bainovič a hlavičkou zakončil presne - 1:1.

Domácich priaznivcov už o tri minúty zmrazila ďalšia situácia. V 68. minúte vystrelil prudko spoza šestnástky Bainovič; lopta skončila za brankárom domácich. MOL Aréna stíchla a Trenčín viedol 2:1.

V 80. minúte veľmi dobre zakročil Blackman. Trenčania postupovali v prečíslení a Blackman eliminoval prihrávku Soaresa. V nadstavenom čase obdržal ešte žltú kartu Cigaņiks. FC DAC 1904 Dunajská Streda podľahol v sobotu v domovskej MOL Aréne celkom nečakane tímu AS Trenčín pomerom 1:2.

Autor: Dušan Guman / sport.sk