04.03.2023 16:30 CET
1 : 1
(1:0)

Podbrezová zachraňovala bod v Trenčíne v nadstavenom čase

V poslednom, 22. kole základnej časti aktuálneho ročníka Fortunaligy remizoval pod hradom Matúša Čáka AS Trenčín s celkom FK Železiarne Podbrezová 1:1 (1:0), keď vedenie nad súperom z prvej šestky stratil v nadstavenom čase.

V prvej minúte dostal Kupusović dlhý pas a zakončil. Brankár Ludha vyrazil loptu nad seba. V 29. minúte obdržal žltú kartu Podbrezovčan Špyrka. V 32. minúte Oladoye šikovne prešiel až do šestnástky. Tam vystrelil ľavačkou a namieril iba do žrde, takže skóre sa nemenilo. V 34. minúte veľmi dobrú prihrávku zakončoval v päťke Soares, avšak v stopercentnej šanci hlavičkoval nad bránu. V 39. minúte bol na konci prečíslenia hostí Ďatko, a vychytal ho Kukučka. V 45. minúte bola aktivita domácich hráčov zavŕšená gólom. Do 16-ky mieril center od Kmeťa. Najlepšie sa zorientoval Bainović a tesne pred koncom prvého polčasu otvoril skóre zápasu - 1:0.

V 46. minúte sa Soaresovu strelu snažil tečovať Kupusović. Hoci loptu netrafil, tá tesne minula bránu. V 67. minúte dostal kartové napomenutie Trenčan Oladoye. V 84. minúte sa zažltilo hosťujúcemu Bartošovi. A napokon v 87. minúte obdržal žltú kartu aj hráč AS Gajdoš. Vo štvrtej nadstavenej minúte mala Podbrezová k dispozícii priamy kop. Postavil sa k nemu Bartoš a prepálil všetko, čo mu stálo v ceste. AS Trenčín tak neudržal jednogólové vedenie a remizoval s Podbrezovou 1:1.

Autor: Dušan Guman / sport.sk