20.08.2022 18:00 CET
2 : 1
(1:0)

Bitku Považanov s Liptákmi o gól lepšie zvládli domáci

V šiestom kole Fortunaligy zdolal domáci AS Trenčín mužstvo MFK Tatran Liptovský Mikuláš na Považí 2:1 (1:0).

V 18. minúte zrýchlil na pravom krídle Demitra. Uvoľnil sa a nabil pred odkrytú bránku, kde úspešne zakončil osamotený Gajdoš - 1:0. V 40. minúte bol Gajdošov center odrazený za šestnástku a volejom sa prezentoval Lavrinčík. Brankár loptu neudržal a Kupusovič ju dorazil do bránky. Radosť domácim prekazil čiarový rozhodca, ktorý signalizoval, že hrotový útočník AS bol v momente strely v ofsajde. V nadstavenom čase prvého polčasu Soares vysunul Gajdoša. Jeho zakončenie z hranice šestnástky neprešlo za vybehnutého brankára. Kupusovič chcel získať penaltu a imitoval gólmanov faul. Za sympatický herecký výkon bol odmenený žltou kartou.

V 52. minúte tlak hostí vyústil v úspech. Po priamom kope Káčeríka Bedecs hlavou skóroval k zadnej žrdi - 1:1. V 64. minúte Trenčania dostali loptu cez Soaresa na Ibrahima, ktorý v šestnástke pálil z otočky. Zrazená lopta prešla k Witanovi, ktorého rana bola zblokovaná. V 78. minúte kopali domáci rohový kop. Lavrinčík odcentroval na zadnú žrď, kde vyskočil najvyššie Stojsavljevič a prinavrátil Trenčínu jednogólové vedenie 2:1. V 81. minúte Lavrinčíkov pokus z 18-tich metrov letel tesne nad bránu hostí. V 83. minúte vyslal vizitku Letenay do miest, kde bol postavený brankár Liptákov. V 84. minúte Letenay pripravil tutovku pre Soaresa, ale ten z hranice šestnástky vystrelil tesne vedľa. Trenčín zdolal Liptovský Mikuláš 2:1.

Autor: Dušan Guman / sport.sk