11.09.2022 17:30 CET
0 : 2
(0:1)

Trenčínu tretí zápas chýbal strelec, Trnava brala na Považí všetky body

AS Trenčín nestačil v nedeľnej dohrávke desiateho kola Fortunaligy na konsolidovaný výkon Spartaku Trnava a pod hradom Matúša Čáka mu podľahol 0:2 (0:1).

Na Sihoti prebehol v nedeľu súboj deviateho a štvrtého celku súťaže. AS Trenčín po solídnom období v auguste prehral posledné dva zápasy na nulu, trénerovi Mariánovi Zimenovi teda chýba strelec. Spartak je po Slovane naopak druhým najofenzívnejším mužstvom ligy, keď kontá brankárov zaťažil pred nedeľným duelom už 17-timi gólmi.

V 23. minúte si Ristovski spracoval loptu v pokutovom území a pálil z dobrej pozície, ale Stojsavljevič sa mu hodil do rany a loptu zblokoval na roh. V 27. minúte Daniel spracoval na pravej strane šestnástky center zľava a po zemi prihral spätne pred päťku, kde sa presadil Ristovski - 0:1.

V 44. minúte Procházka zatočil loptu na prvú žrď, kde si dobre nabehol Štetina, ale hlavičkoval nad bránu. V nadstavenom čase sa Koštrna uvoľnil na pravej strane šestnástky a vyslal prízemnú strelu k žrdi. Kukučka natiahol nohu a špičkou vyrazil na roh.

V 52. minúte Trenčania na zadnej žrdi neubránili Kóšu, ktorý hlavou umiestnil loptu do brány - 0:2. V 69. minúte od pravej čiary odcentroval Koštrna. V strede šestnástky osamotený Savvidis hlavičkoval iba do miest, kde stál pripravený Kukučka. V 75. minúte si Mičudov oblúčik z pravej strany spracoval v strede vápna Gajdoš a z otočky vystrelil. Lopta bola zblokovaná na roh.

V 84. minúte Boateng nabiehal za obranu AS, spadol v súboji s obrancom a rozhodca ukázal na biely bod. Rozhodnúť však musel VAR, po zásahu ktorého bola penalta zrušená.

AS Trenčín podľahol v nedeľnom zápase desiateho kola Fortunaligy Trnave 0:2.

Autor: Dušan Guman / sport.sk