09.10.2022 18:00 CET
4 : 0
(2:0)

Trenčín sa nečakane a veľmi rozstrieľal na majstrovi

V trinástom kole Fortuna ligy sa zrodilo veľké prekvapenie. ŠK Slovan Bratislava utrpel debakel pod hradom Matúša Čáka, kde ho rozdrvil domáci AS Trenčín pomerom 4:0 (2:0).

V šiestej minúte Hrnčár nabehol za obranu a mieril do samostatného úniku. Na hranici šestnástky vystrelil, ale netrafil bránu. V 14. minúte tiesnený Hollý pred bránkou nedosiahol na loptu. Tá sa dostala k Soaresovi, ktorý skúsil prízemnú strelu, a tesne minul bránku Slovana. V 18. minúte Gajdoš zatiahol do lepšej pozície na pravej strane pokutového územia a vystrelil. Zblokovaný pokus hostia vykopli spred bránky rovno do Kupusoviča, ale od neho sa lopta odrazila nad bránu. V 19. minúte Trenčania vybojovali rohový kop. Po sérii hlavičiek sa lopta dostala na päťku ku Piresovi, ktorý skóroval hlavou - 1:0. V 26. minúte Soares čakal na loptu pred odkrytou bránou. V poslednej chvíli mu ju jemne tečoval spoluhráč pred ním a z veľkej šance nebolo nič. V 28. minúte sa po hrúbke Yema ocitol Šaponjič sám na hranici vápna, ale jeho strela bola nepresná a mierila vedľa. V 31. minúte Yemov center z pravej strany prešiel na zadnú žrď, kde si ho spracoval Soares a presnou ranou k žrdi prekonal Chovana - 2:0. Už v 32. minúte mohol Slovan znížiť. Prvú strelu Trenčania zblokovali k De Marcovi a do jeho rany skočil obetavo Hollý a loptu pred bránkovou čiarou zastavil. V 38. minúte sa Weiss šikovne zbavil posledného obrancu, ale loptu si dal na dlhú nohu a Kukučka mu ju vyrazil. V 42. minúte Bainovič efektnou päťičkou oklamal súperov a pre Hollého sa otvoril priestor na strelu z diaľky. Koncovku k žrdi vyrazil Chovan na roh. Po jednej nadstavenej minúte prekvapujúci prvý polčas skončil.

V 51. minúte si Weiss narazil so spoluhráčom v pokutovom území. Loptu však dostal ďaleko. Pri poslednom obrancovi spadol, ale rozhodca pokutový kop neodpískal. V 53. minúte Čavrič zakončoval vo vnútri šestnástky, no do rany mu obetavo skočil Kozlovský. Domáci obranca potreboval ošetrenie. V 55. minúte Weissa dostihol Pires a nepustil ho do šance. V 58. minúte Gajdošov roh skončil úspechom: Pires predskočil brániacich hráčov a svojou druhou úspešnou hlavičkou zvýšil už na neuveriteľných 3:0. V 60. minúte boli Trenčania v prečíslení. Gajdoš tesne za šestnástkou zakončil a lopta preletela pár centimetrov vedľa brány Slovana. V 65. minúte si Barseghjan v šestnástke vyrobil dobrú pozíciu, ale vystrelil mimo brány. V 68. minúte Weiss rýchlo zahral štandardku na Kucku. Juraj vystrelil z 20-tich metrov, ale Kukučka dobre zasiahol a loptu zachytil. V 72. minúte sa hostia vyhli ofsajdovej pasci a traja mierili na jedného obrancu. Zmrhal chcel prihrať popred bránku a Kukučka v páde loptu zblokoval. Zvnútra šestnástky zakončil ešte Čavrič, a jeho pokus Kukučka vyrazil. V 76. minúte Kupusovič unikal sám na bránu a hoci čiarový rozhodca nesignalizoval ofsajd, ten odpískal hlavný rozhodca. V 79. minúte Kupusovič vypálil zvnútra pokutového územia, ale pripraveného Chovana neprekonal. V 86. minúte Soares predviedol bicykel, uvoľnil sa a prihral pred šestnástku voľnému Ibrahimovi, ktorý trafil do pravého horného rohu brány - 4:0. AS Trenčín zdolal majstrovský Slovan úplne nečakaným štvorgólovým rozdielom, keď dva góly hlavou zaznamenal stopér Pires.

Autor: Dušan Guman / sport.sk