15.10.2022 18:00 CET
3 : 1
(0:0)

Trenčín si zgustol na Skalici a potvrdil výhru nad Slovanom

AS Trenčín potvrdil stúpajúci trend a po vysokom víťazstve nad Slovanom (4:0) porazil v 14. kole Fortunaligy aj MFK Skalica pomerom 3:1 (0:0).

V šiestej minúte mal tutovku Yao, ale pridlho spracovával loptu na hranici šestnástky. Kukučka stihol zmenšiť strelecký uhol a loptu zblokoval na roh. V dvanástej minúte odvrátili zakončenie Kmeťa obrancovia spred bránkovej čiary. V 14. minúte kopal Hollý vysoko nad. V 30. minúte strieľal Hollý z voleja tesne mimo bránu.

V 31. minúte ho napodobnil Yao. V 39. minúte Bainovič napriahol z 20-tich metrov, a prudkú ranu dokázal zachytiť Junas. V 43. minúte vyrazil Junas Soaresov pokus z hranice pokutového územia.

V 51. minúte z prvej prudko vypálil Bainovič. Junas vytečoval loptu nad brvno. V 52. minúte hlavičkoval Ďuriška do stredu brány, ale opäť narazil na pohotového brankára. V 55. minúte obrancovia loptu nechtiac pristavili do dobrej pozície Hollému, a jeho pokus skončil zblokovaný na roh.

V 56. minúte lopta v podaní Hašu preletela tesne vedľa žrde. V 66. minúte sa ujala štvrtá Bainovičova strela spoza šestnástky. Loptu umiestnil presne k žrdi - 1:0. V 69. minúte Kmeť pred šestnástkou okabátil obrancu a vystrelil k tyči - 2:0.

V 82. minúte center do šestnástky Trenčania odvrátili iba k Mihalíkovi. Ten z hranice šestnástky mieril dobre, loptu však brániaci hráči zblokovali na roh. V 87. minúte už Skalica hrala vabank. Domácim sa otvoril priestor na brejk. Bainovič prihral Kmeťovi do jasnej šance a Junas kapituloval tretíkrát v zápase - 3:0.

V poslednej minúte Fábry šprintoval až do šestnástky, kde strelou zmaril Kukučkovi čisté konto. Trenčín zdolal Skalicu 3:1, potvrdil stúpajúcu streleckú formu a po úspechu so Slovanom vyhral druhý zápas v rade.

Autor: Dušan Guman / sport.sk