13.05.2022 20:00 CET
1 : 2
(1:2)

Michalovce prišli o druhú priečku, nad ich sily bol Liptovský Mikuláš

Michalovce nevyužili šancu udržať si priečku, zaručujúcu baráž o Európu a na domácej tráve podľahli v piatkovej predohrávke deviateho kola nadstavbovej časti Fortunaligy nováčikovi z Liptovského Mikuláša 1:2 (1:2).

Pred týmto duelom bol na druhom mieste tabuľky skupiny o udržanie sa v najvyššej slovenskej súťaži práve domáci Zemplín. Liptovský Mikuláš bol na tretej priečke a na východniarov strácal dva body. Michalovce i ich nadchádzajúci súper mali motiváciu zabojovať o víťazstvo, aby si udržali šancu na predĺženie si sezóny. Tou bude play off o Európsku konferenčnú ligu.

Do súboja vstúpili domáci hráči aktívne. Už v šiestej minúte vystrelil na bránu hostí matador slovenských futbalových trávnikov Žofčák. Gólman Luksch vyrazil loptu nešťastne do Pavúka, od ktorého skončila v sieti - 1:0.

Michalovčania sa z vedenia neradovali dlho. Hneď z nasledujúcej akcie si hostia vybojovali jedenástku. Loptu si na biely bod postavil Andrič a nezaváhal - 1:1.

Liptáci dohrávajú svoju prvú sezónu v najvyššej súťaži bezstarostne, záchranu už majú istú, a tak im nerobilo problémy vrhnúť sa do útoku. V 27. minúte zamieril na bránku Švec a Száraz loptu nedokázal skrotiť. V tejto chvíli viedol Liptovský Mikuláš po dokonalom obrate 2:1 a za tohto stavu schádzali mužstvá aj do kabín na polčasovú prestávku.

Po zmene strán očakávaný nápor žltomodrých neprišiel. Naopak, viac práce mal brankár domácich. Najprv musel Száraz zasiahnuť v 53. minúte proti Kačeríkovi a o trinásť minút neskôr zneškodnil pokus Šveca priamo z rohového kopu. Skóre sa už viackrát nemenilo, a tak Michalovce podľahli na domácej tráve Liptovskému Mikulášu 1:2.

Autor: Dušan Guman / sport.sk