18.09.2021 18:00 CET
2 : 1
(2:1)

Zlaté Moravce u súperov stále bez bodu, neuspeli ani na východe republiky

MFK Zemplín Michalovce hostil v sobotňajšej časti programu ôsmeho kola Fortunaligy FC ViOn Zlaté Moravce. Východniari si so súperom, ktorý v aktuálnej sezóne neuhral na ihriskách súperov ešte ani bod, poradili v pomere 2:1. O všetkom sa rozhodlo ešte v prvom polčase.

Išlo o súboj dvoch tabuľkových susedov. Ten s väčším úspechom odštartovali domáci futbalisti. Zemplín išiel do vedenia už v siedmej minúte. Stalo sa tak po veľmi vydarenej strele Ošimu - 1:0. Ešte pred týmto momentom domáci brankár Száraz zneškodnil Bednárovu šancu, ktorá prišla po rohovom kope. V 20. minúte narástol náskok Zemplína na dvojgólový. Center Kotulu za pomoci brvna poslal za bránkovú čiaru Trusa - 2:0. Po polhodine sa hosťom podarilo streliť kontaktný gól. Stalo sa tak, keď Čonka využil prihrávku z pravej strany - 1:2. Domáci mohli opäť navýšiť náskok: miestny kanonier Kanu najprv zo siedmich metrov prestrelil, potom gólovú strelu v jeho podaní vytlačil Lukáč na rohový kop.

V druhom polčase mali viac loptu na kopačkách hostia. Zlaté Moravce mohli vyrovnať hneď v jeho úvode, no Švecovu koncovku zlikvidoval Száraz. Michalovský brankár predviedol veľké umenie v 70. minúte pri strele Čögleya. Rovnaký hráč hlavičkoval o osem minút tesne vedľa. V samom závere boli šance na oboch stranách, no domáci si cenné víťazstvo postrážili. Zemplín Michalovce zdolal Zlaté Moravce tesne 2:1.

Autor: Dušan Guman / sport.sk