08.04.2022 17:00 CET
3 : 1
(2:0)

Liptáci opäť s plným bodovým ziskom, v Poprade padli Michalovce

Tatran Liptovský Mikuláš zabral v predohrávke piateho kola nadstavbovej časti Fortunaligy naplno a v skupine o záchranu v najvyššej slovenskej súťaži zdolal MFK Zemplín Michalovce 3:1 (2:0).

Nováčik v najvyššej slovenskej futbalovej súťaži MFK Tatran Liptovský Mikuláš hráva svoje domáce duely pod Tatrami v Poprade, a tak tomu bolo aj tentoraz. Domáci celok získal výhodu pokutového kopu, keď VAR dodatočne preveril situáciu v šestnástke hostí po autovom vhadzovaní Pavúka. Hlavný rozhodca Smolák nariadil po konzultácii v 21. minúte jedenástku, ktorú na dva razy premenil Staš. Menovaný hráč z bieleho bodu najprv trafil Kožuchara, no následnú dorážku nezahodil - 1:0. Liptáci zdvojnásobili náskok už o desať minút neskôr. Pavúk našiel v medzere v súperovej obrane Andriča a ten prekonal Kožuchara. Zvýšil tým náskok Liptákov na dva góly.

Michalovce po druhom inkasovanom góle prejavili zvýšené ofenzíve úsilie. Znížiť sa im podarilo hneď krátko po zmene strán zásluhou Ranka. Na Ranka predĺžil loptu Artabe - 2:1. Liptovský Mikuláš však v závere riadneho hracieho času nepripustil drámu. Nádeje Michaloviec na bodový zisk pochoval v 76. minúte. Nagy stanovil výsledok hlavičkou po presnom centri Šveca z rohového kopu. Tatran Liptovský Mikuláš zdolal Zemplín Michalovce 3:1 a do zápasu o zachovanie najvyššej súťaže si pripísal dôležité tri body. Michalovce tentoraz vyšli naprázdno.

Autor: Dušan Guman / sport.sk