23.04.2022 18:00 CET
1 : 0
(0:0)

Liptáci udržiavajú víťaznú vlnu, zdolali vypadávajúce Pohronie

MFK Tatran Liptovský Mikuláš natiahol svoju víťaznú šnúru a v siedmom kole nadstavbovej časti Fortunaligy zdolal v skupine o udržanie sa v najvyššej súťaži vypadávajúci celok FK Pohronie najtesnejším rozdielom 1:0 (0:0).

Liptovský Mikuláš mal v prvom polčase proti už beznádejne poslednému tímu tabuľky až drvivú prevahu. Zužitkovať ju domáci hráči mohli hneď po necelej štvrťhodine hry, no Le Giang vystihol smer slabo kopnutej jedenástky v podaní Staša a skóre sa nateraz nemenilo. Brankár Pohronia podržal svoj tím takisto po šanci Krčíka. Po polhodine prepálil bránu ďalší domáci hráč Švec. V nadstavenom čase prvého dejstva zasiahol Le Giang proti strele Pinteho zo siedmich metrov. Po polčase bol na štadióne v Poprade patový stav.

Domáci sa ujali vedenia presne po hodine hry. Striedajúci Flak ustál kontakt s protihráčom, vystrelil a s prispením teču prekonal Le Gianga - 1:0. Tesný náskok si Liptáci proti bezzubému súperovi udržali a pripísali si tretie víťazstvo za sebou. Tatran Liptovský Mikuláš zdolal Pohronie 1:0.

Autor: Dušan Guman / sport.sk