21.05.2022 17:00 CET
0 : 2
(0:1)

Liptáci prehrali na záver sezóny s predposlednými Zlatými Moravcami

Nováčik Fortunaligy MFK Tatran Liptovský Mikuláš nezvládol posledný duel nadstavbovej časti slovenskej najvyššej súťaže a s predposledným celkom FC ViOn Zlaté Moravce prehral na domácej tráve 0:2 (0:1).

Liptákom sa nečakane otvorila šanca postúpiť do baráže o Európsku konferenčnú ligu. Stalo sa tak po tom, čo sa Sereď neodvolal voči odobratiu licencie. Zlatým Moravciam v záverečnom kole o nič nešlo, no napriek tomu dokázali na ihrisku motivovaného súpera získať všetky body. Od úvodu hrali bezstarostne. Aktívny Horák mohol otvoriť skóre už po 15-tich minútach, ale brankár Luksch včas vybehol a zmaril mu šancu. Horák sa dočkal v 25. minúte po akcii, ktorá začala od brankára hostí Lukáča - 0:1.

Domáci celok mohol vyrovnať v 57. minúte. Pavúk tesne minul bránu. Liptáci v záverečnej štvrťhodine zvýšili aktivitu. Hlavičku Šindelářa Lukáč kryl. Tri minúty pred koncom sa vyhol ofsajdovej pasci Kyziridis a rozhodol o troch bodoch pre hostí. Tie domácich napokon nemrzeli, pretože konkurent Tatrana v boji o barážovú priečku tabuľky Michalovce bral v Trenčíne len bod a Liptákov už nepredbehol. Liptovský Mikuláš prehral na záver sezóny so Zlatými Moravcami 0:2.

Autor: Dušan Guman / sport.sk