29.08.2021 20:00 CET
1 : 1
(1:1)

Šláger v "malom Ríme" skončil deľbou bodov, hostia nedali penaltu

V poslednom dueli šiesteho kola Fortunaligy remizoval v nedeľu na Štadióne Antona Malatinského Spartak Trnava v šlágri kola s MŠK Žilina 1:1, keď oba presné zásahy zaznamenali tímy ešte v prvom polčase.

Pred zápasom si prítomní uctili pamiatku zosnulého funkcionára Žiliny Mareka Majtána. V piatej minúte sa Kaprálik po zblokovanej strele Ananga dostal k odrazenej lopte a zoči-voči Takáčovi nezaváhal - 0:1. Kaprálik mal dobrú šancu aj po ďalšom zaváhaní trnavskej defenzívy. Takáč jeho ranu vyrazil na roh. Po ňom predĺžil center na prvej tyči hlavou Paur a Mikovič si takmer strelil vlastný gól - loptu na čiare zastavil Takáč. V 14. minúte v pokutovom území Kiwior fauloval Ristovskeho a rozhodca ukázal na biely bod. Avšak Petráš Ristovskemu jedenástku zneškodnil a Gričova dorážka smerovala nad.

Žltozelení pohrozili Slebodníkom: stredopoliar MŠK napriahol z diaľky a projektil z jeho kopačky zastavila žrď. Na opačnej strane Twardzikov pokus pokryl Petráš. Myslovič tesne minul z priameho kopu. Neskóroval ani Yusuf, tiesnený Anangom. V 42. minúte zaúradoval videorozhodca a hlavný arbiter za ruku Kiwiora nariadil penaltu. Tú za Trnavu premenil Twardzik - 1:1. V závere prvého polčasu podržal Žilinu po Vlaskovej strele Petráš.

Na obe strany sa útočilo aj po obrátke. Hlavou mohol sieť rozvlniť Paur. Nepochodil ani Yusuf, pretože Nigérijčanovi lopta v rozhodujúcej chvíli skočila a meter pred bránkou ju netrafil. Veľkú príležitosť mal po individuálnom sóle Kaprálik. Dva nebezpečné žilinské útoky potiahol Slebodník. Vlasko z halfvoleja napálil do bočnej siete. Dobrú kontru nezakončil zdarne v 79. minúte Yusuf. Neujala sa ani Ďurišova jedovka v závere. Štyri tisícky divákov videlo v Trnave zápas, v ktorom Spartak remizoval so Žilinou 1:1.

Autor: Dušan Guman / sport.sk