29.10.2021 17:00 CET
2 : 1
(2:0)

Trnavu v predohrávke nezastavila ani Senica

V predohrávke trinásteho kola jesennej časti slovenskej najvyššej súťaže zvíťazil Spartak Trnava nad FK Senica 2:1 (2:0) a naďalej drží kontakt s úplným čelom tabuľky.

V hľadisku Štadióna Antona Malatinského mohli byť za trest pre vyčíňanie fanúšikov v derby so Slovanom prítomní len držitelia preukazu ZŤP a deti do 15 rokov. Prišlo ich asi 150. Gól padol z prvej väčšej šance. V 23. minúte pokazil rozohrávku hosťujúci Sukisa a Cabral zakončením po zemi k žrdi otvoril skóre - 1:0. Škrtelova hlavička po rohu sa zastavila na spoluhráčovi Savvidisovi. V 37. minúte Savvidis vydarenou technickou strelou zvýšil vedenie Trnavy na 2:0. Tesne pred prestávkou hlavičkoval v dobrej šanci Ristovski. Červenočierni mali po prestávke iné rozostavenie a viac šancí. Grič vypálil z prvej vedľa bránky.

Z priameho kopu trafil mimo i Vlasko. Nepresný bol tiež Boateng. Cieľ nenašiel ani Cabralov prudký halfvolej, rovnako ako o čosi neskôr Bamideleho obaľovačka z hranice šestnástky. V 73. minúte Sukisa nevyužil tutovku, keď mu strelu zmaril vybiehajúci Takáč. Publikum roztlieskal nožničkami v šestnástke Boateng. Tutovku potom zahodil Grič. V 83. minúte priamy kop Jurdíka tečoval v múre Grič do protipohybu Takáča a lopta zapadla do siete - 2:1. Definitívu mohol hlavou stanoviť Savvidis, Jendrek zas v gólovej šanci trafil loptu málo razantne. Trnava vyhrala nad Senicou 2:1.

"Nie sme zvyknutí na rozostavenie. Improvizácia v zostave bola cítiť. Úvod nebol z našej strany ideálny. Pomohol nám gól, druhý nás už upokojil. Od toho momentu sme mali zápas pod kontrolou. Myslím si, že v druhom polčase sme mohli mať vyššie úsilie a aktivitu, ale hráči cítili, že duel kontrolujeme a mal som pocit, že hrali len toľko, čo im stačí. Prispel som k tomu ja tým, že som chcel dať šancu všetkým chalanom, pretože si zaslúžia hrať, dobre trénujú a majú správny prístup. Smolný gól, ktorý sme dostali, zápas ešte zdramatizoval, ale chvalabohu sme to ustáli. Dôležité sú tri body. Bol to ťažký týždeň, dosiahli sme dve víťazstvá vrátane pohárového postupu. Veľmi si to ceníme," povedal po zápase tréner Spartaka Michal Gašparík.

"Dvadsať minút sme hrali minimálne vyrovnanú partiu. Dokázali sme sa dostať do šestnástky, byť nebezpeční, ale potom sme sa zbytočne nechali zatlačiť. Inkasovali sme a naša herná stránka išla rapídne dolu. Vzápätí sme dostali aj druhý gól. Myslím, že po zmene strán sme našli správny rytmus, ale podarilo sa nám streliť len kontaktný gól. Nie sme s tým spokojní. Pracujeme a naďalej musíme pracovať tvrdo a zodpovedne," kontroval lodivod hostí Pavel Šustr.

Autor: Dušan Guman / sport.sk