21.05.2022 17:00 CET
2 : 2
(1:2)

Slovan si s preriedeným kádrom body so Žilinou podelil

ŠK Slovan Bratislava uzavrel nadstavbovú časť Fortunaligy zápasom desiateho kola, v ktorom na domácej tráve remizoval s mužstvom MŠK Žilina 2:2 (1:2).

Pred úvodným výkopom funkcionári domáceho klubu odovzdali dres s číslom 100 maďarskému stredopoliarovi Dávidovi Holmanovi. Duel na Tehelnom poli bol zároveň posledným v kariérach hlavného rozhodcu Dušana Sedláka a jeho asistentky Márie Súkeníkovej. Už pred stretnutím bolo rozhodnuté o tom, že Žilinčania skončia v tabuľke na šiestej priečke a zahrajú si semifinále play off o Európsku konferenčnú ligu proti AS Trenčín. Slovan sa zas začiatkom júla predstaví v prvom predkole Ligy majstrov.

Belasí nastúpili na posledný zápas majstrovskej sezóny bez štvorice De Marco, Kankava, Kašia a Rabiu. Všetci menovaní dostali skoršie dovolenky. Zdravotne stopercentne nie je v poriadku Vladimír Weiss ml., ktorý začal stretnutie na lavičke náhradníkov. Hostia odštartovali duel veľmi dobre. Vo štvrtej minúte Kaprálik na pravom krídle využil zaváhanie domáceho kapitána Božikova a nabil Iľkovi, ktorý loptu zblízka zasunul do bránky - 0:1.

Slovan mohol kontrovať po úniku Zmrhala, český krídelník však prudkou strelou minul. Ešte väčšiu príležitosť mal Barseghjan, ktorý z 20-tich metrov nastrelil brvno žilinskej bránky. Neujala sa ani pätička Mráza; chýbala jej razancia. Hostia podnikali nebezpečné výpady. V 28. minúte neplatil pre ofsajd Kaprálikov gól. Žilinský útočník mal o chvíľu veľkú príležitosť po ďalšej hrúbke Božikova, no zoči-voči Chovanovi nastrelil pravú žrď. Potom z diaľky veľmi pekne trafil Ďuriš - 0:2. V nadstavenom čase prvého polčasu dokázal Slovan znížiť: na konci peknej akcie Mráza bol Barseghjan - 1:2.

Domáci vstúpili do druhého polčasu s Čavričom a Greenom, ktorí nahradili Lovata s Holmanom. V 56. minúte zviedol Kaprálik bežecký súboj s Hrnčárom. Víťazne z neho vyšiel krajný bek domáceho tímu. Belasí na rozdiel od prvého polčasu hrali v obrane koncentrovanejšie. Ich šanca urobiť niečo s výsledkom prišla v 71. minúte, keď striedajúci Green aj s prispením Kopasovho teču prekonal Belka - 2:2.

Pár sekúnd po príchode na ihrisko mohol skórovať Weiss ml., ale dobre zasiahol žilinský brankár. Vyše päťtisícová divácka návšteva ďalší gól nevidela, nič to však neubralo na jej majstrovskej radosti, ktorá vypukla po konečnom hvizde. Štvornásobný šampión slovenskej Fortunaligy ŠK Slovan Bratislava remizoval v sobotu na Tehelnom poli s celkom MŠK Žilina 2:2.

Autor: Dušan Guman / sport.sk