10.04.2022 17:00 CET
3 : 1
(1:0)

Slovan má excelentnú formu, výhrou nad DAC-om sa veľmi priblížil titulu

ŠK Slovan Bratislava potvrdil ligovú suverenitu a v piatom kole nadstavbovej časti Fortuna Ligy zdolal na Tehelnom poli FC DAC 1904 Dunajská Streda 3:1 (1:0). Už asi nikto neverí, že by Slovan ešte mohol prísť o titul.

Zápas medzi obhajcom titulu a celkom zo Žitného ostrova mal pred úvodným výkopom ešte "oficiálnu" časť. Funkcionári domáceho klubu zagratulovali k okrúhlym narodeninám Jozefovi Valovičovi (70 rokov) a bývalému reprezentačnému útočníkovi Róbertovi Vittekovi (40). Vladimír Weiss ml. si zas prevzal cenu pre najlepšieho ligového hráča za mesiac marec. Hráči Slovana nastúpili v špeciálnej farebnej kombinácii dresov. Súpera zo Žitného ostrova sa im v nedeľu podarilo zdolať prvýkrát. Boli to však hostia, ktorí sa po kombinačnej akcii ocitli v prvej príležitosti. V šiestej minúte hlavičkoval Szánthó po centri Nebylu slabo. Gólman belasých - dnes ružových - Chovan bol pripravený a loptu skryl do rukavíc. Zakrátko sa do dobrej palebnej pozície dostal Pinto, a brankár Slovana si poradil aj s jeho pokusom. Domáci pôsobili v úvode ospalým dojmom a prvú šancu si vypracovali až v 21. minúte. Šaponjič po nábehu do šestnástky nebezpečne vystrelil, no Veszelinov svoj tím podržal. O šesť minút neskôr obrana DAC-u neodvrátila loptu, na hranici pokutového územia sa do nej oprel Zmrhal a strelou k žrdi zaznamenal svoj ôsmy ligový gól v prebiehajúcej sezóne - 1:0. Hostia ani po inkasovanom góle neupustili od aktívnej hry. V 36. minúte tiesnený Verlinden nemal priestor na kvalitné zakončenie. V prvom dejstve to ešte skúsil Szánthó. Kankava si jeho strelu takmer zrazil do vlastnej siete, ale Gruzínec napokon situáciu zachránil.

Slovan mal veľmi dobrý vstup do druhého polčasu, ďalší gól pridal už po 24 sekundách hry. Centrovanú loptu od Mustafiča si v šestnástke spracoval Rabiu a nedal Veszelinovovi šancu - 2:0. ŠK mal teraz navrch. V 58. minúte sa v roli asistenta opäť ocitol Rabiu, po ktorého prihrávke pridal tretí gól domácich Mustafič - 3:0. Štvrtý zásah mal na kopačke Šaponjič, po centri Čavriča však z pár krokov napálil loptu do brvna. Hostia nenadviazali na sympatický výkon z prvého polčasu. Skorigovať nepriaznivé skóre mohol Ciganiks, ale pred Chovanom volejom tesne minul bránku. Podarilo sa to až Dimunovi v nadstavenom čase. Slovan Bratislava porazil Dunajskú Stredu 3:1 a je už veľmi blízko k zisku rekordného štvrtého titulu v rade.

Autor: Dušan Guman / sport.sk