12.12.2021 17:00 CET
0 : 0
(0:0)

Slovan kontroluje situáciu na čele, s DAC-om hral bez gólov

V dohrávke 18. kola jesennej časti Fortunaligy remizoval ŠK Slovan Bratislava na Tehelnom poli s FC DAC 1904 Dunajská Streda bez gólov 0:0.

Išlo o predposledné jesenné kolo najvyššej slovenskej súťaže, ktorá sa hrá až do pokročilého decembra, o správnosti čoho vyjadrilo pochybnosti už viacero hráčov. Myslia na možné zranenia futbalistov. V úvode bolo viac vidieť belasých. Jedlička už po 74 sekundách zasahovať pred Mrázom, potom krotil center, mieriaci na Čavriča.

V siedmej minúte si hostia vytvorili dve veľké šance. Najskôr vychytal Chovan Schäfera. Lopta sa následne dostala k Baličovi, ktorý v ešte lepšej pozícii vystrelil slabo a presne do miesta, kde stál Chovan. V zostávajúcich minútach prvého polčasu sa hralo medzi šestnástkami. V 39. minúte Chovan vybehol mimo pokutového územia a v snahe odkopnúť loptu do bezpečia trafil Ciganiksa, Abena však poslal loptu do bezpečia. Prvú časť hry ukončila nepresná hlavička Kašiu.

V druhom polčase bolo rovnako ako v prvom málo šancí. Napriek tomu mohol v 60. minúte rozhodnúť Henty. Snažil sa obstreliť Jedličku, ale brankár DAC-u jeho pokus vytesnil na roh. Hostia kontrovali strelou Baliča spoza šestnástky, ktorá bola znovu slabá. Tréner domácich Vlado Weiss prestriedal, avšak taktovku na pár minút prebrali naopak hostia. V úplnom závere zakončil spoza šestnástky Agbo; Jedlička jeho pokus veľmi dobre vychytal. Slovan remizoval s DAC-om 0:0.

Autor: Dušan Guman / sport.sk