30.04.2022 18:00 CET
0 : 0
(0:0)

V Trnave si podelili body Sereď a Dunajská Streda

Vo ôsmom kole nadstavbovej časti aktuálneho ročníka Fortunaligy remizovala domáca Sereď v Trnave s Dunajskou Stredou bez gólov 0:0.

Na lavičke Serede chýbal Juraj Jarábek. Bol prvým trénerom sezóny, ktorý pauzoval pre tri žlté karty. Nahradil ho asistent Roman Hudec. V šiestej minúte Balogh podstrelil Chudého, ale mieril mimo bránu. O minútu neskôr si s Chudým neporadil zblízka Verlinden. Rovnaký hráč sa do zakončenia dostal i krátko po polhodine hry. Jeho strelu z vnútra šestnástky chytil Chudý. V 39. minúte hlavička Krstoviča po rohu mierila nad bránku Serede. Domáci sa dostali k nebezpečnej strele v záverečnej minúte prvého polčasu; Fábry našiel pripraveného Veszelinova.

Druhý polčas otvorila propagačná strela striedajúceho Košťála. Nezáživný polčas oživil striedajúci Zuberu: po hodine hry namieril do obrancu. V 75. minúte Košťálova strela z vnútra pokutového územia letela nad bránku. V 86. minúte rovnaký hráč nepremenil príležitosť pred bránkou hostí a namieril do Veszelinova. ŠKF Orion Tip Sereď a DAC Dunajská Streda sa vo ôsmom kole fortunaligovej nadstavby rozišli deľbou bodov po remíze 0:0. "Chceli sme bodovať, bod je pre nás výborný. Hostia nás túto sezónu neporazili. Vstup do zápasu sme nemali dobrý, vychádzali sme zo zabezpečenej obrany, kontry nám nevychádzali. Súpera sme eliminovali a sme spokojní," povedal po zápase asistent trénera domáceho celku Roman Hudec. "Pozitívom zápasu je, že sme si zabezpečili štvrté miesto. V baráži budeme mať výhodu domáceho prostredia. Proti Seredi je to vždy ťažké. Ak nepremeníte toľko šancí, mužstvo začne byť nervózne a mojou úlohou je zmeniť to," uviedol tréner hostí Joao Janeiro.

Autor: Dušan Guman / sport.sk