28.08.2021 18:00 CET
0 : 0
(0:0)

Zemplínčania na Liptove vydolovali bezgólový bod

MFK Ružomberok potvrdzuje remízovú povesť z minulého ročníka. Na domácom ihrisku si s Michalovcami podelil body po výsledku 0:0.

Agilnejší boli v úvode hostia. V siedmej minúte zvnútra šestnástky prudko strieľal Ošima a Krajčírik reflexívne vyrazil. Liptákom chvíľu trvalo, kým sa chytili. Prvú príležitosť mali v 15. minúte. Vtedy Madleňák poslal dlhý center do michalovskej šestnástky a Gerecovej hlavičke veľa nechýbalo. V 31. minúte Kochana z bezprostrednej blízkosti veľmi dobre vychytal Száraz. Celkovo mal prvý polčas málo vzruchu. Akciám na oboch stranách chýbala plynulosť, priamočiarosť a presnosť.

V druhom dejstve bola aktivita viac na domácich kopačkách. Ružomberčania útočili. V 65. minúte po chybe Vaška sa pred brankárom Zemplínčanov ocitol Regáli; trafil Száraza. O chvíľu nato Gerec obišiel gólmana, a tiesnený v koncovke neuspel. V 69. minúte Kanu nabil Popovitsovi. Domácich ratoval J. Maslo, keď sa odvážne vrhol do strely. Vzápätí na bránkovej čiare zlikvidoval Madleňákovu príležitosť Száras. V 77. minúte Žofčákova obaľovačka preletela popri vzdialenejšej žrdi. V 83. minúte išiel sám na bránu Kvocera, no Krajčírik jeho strelu vytesnil na žrď a roh. V poslednej minúte Krajčírik v tutovke efektne vychytal Popovitsa. Druhý počas bol pod Čebraťom živší a zaujímavejší, ale napriek tomu Ružomberok remizoval s Michalovcami bez gólov 0:0.

Autor: Dušan Guman / sport.sk