02.10.2021 18:00 CET
4 : 1
(1:0)

Ružomberok je v Laufe, Liptáci nemali nárok

MFK Ružomberok zvládol domáci duel s tímom MFK Tatran Liptovský Mikuláš a v desiatom kole Fortunaligy nad nováčikom v najvyššej súťaži zvíťazil presvedčivo 4:1 (1:0).

Domáci hráčom neobyčajne vyšli predchádzajúce dva duely Fortunaligy. V dohrávke odloženého kola zvíťazili na svojej tráve s favorizovaným Slovanom Bratislava 1:0 a na pôde rovnako kvalitnej Žiliny vyhrali dokonca 2:0. A naprázdno nevyšli ani do tretice, pretože pod Čebraťom si v sobotu poradili s nováčikom z Liptovského Mikuláša. Pod Chočskými vrchmi sa hralo prvé historické derby medzi dvomi okresnými mestami Liptova.

V úvode mali chvíľami Mikulášania loptu viac na svojich kopačkách. Vypracovali si tiež prvú sľubnú príležitosť. V 17. minúte zacentroval z pravej strany A. Krčík, ale Pinte zblízka a bez razancie hlavičkoval do Krajčírikových rúk. V 20. minúte hrubú chybu Lauru využil Gerec. Ten sa sám rútil na bránu Tatrana a gólman Luksch ho nekompromisne poslal na zem. Kochan z nariadenej jedenástky otvoril skóre - 1:0. Struhárovci potom mali zápas až do konca vo svojich rukách. V 33. minúte po domácej akcii Luksch vychytal Rymarenka.

V 58. minúte Takáč odcentroval z priameho kopu z pravej strany. Na loptu vyskočil najvyšší muž na ihrisku J. Maslo a hlavou rozvlnil sieť - 2:0. V 62. minúte potiahol individuálnu akciu Takáč. Rymarenkovu strelu hostia zblokovali tak, že Regáli sa ocitol sám pred Lukschom a zvýšil na 3:0. O minútu nato brankár Tatrana vychytal veľkú šancu Regálimu, no menovaný hráč vzápätí brankára hostí preloboval - 4:0. V 85. minúte mal dobrú streleckú pozíciu Pinte, ale mieril len do stredu brány. Liptovský Mikuláš v závere ešte zmiernil prehru a Ružomberok tak zdolal nováčika súťaže napokon 4:1.

Autor: Dušan Guman / sport.sk