22.09.2021 18:00 CET
1 : 0
(0:0)

Slovan po dvoch remízach nečakane podľahol na Liptove

MFK Ružomberok pripravil majstrovi prvú prehru v ročníku gólom v 90. minúte, keď v dohrávke tretieho kola Fortunaligy zdolal ŠK Slovan Bratislava 1:0 (0:0).

V jedenástej minúte nabil Green Hentymu, a ten zvnútra šestnástky poslal gólmanovi Krajčírikovi len neškodnú streleckú pohľadnicu. O štyri minúty neskôr to pred domácou bránkou bolo vážnejšie. Po Čavričovej prihrávke mal veľkú príležitosť otvoriť skóre znovu Henty. Trochu zaváhal a domáci jeho koncovku v poslednej chvíli zblokovali. Do tretice Henty nedotiahol sľubnú individuálnu akciu v 21. minúte. Na druhej strane sa k prvému, a veľmi nepresnému zakončeniu dostal Gerec; bolo to až v 38. minúte. V závere prvého polčasu zakončil po centri Madleňáka z prvej zblízka Rymarenko, ale ani on netrafil cieľ. Celkovo v úvodnej 45-minútovke diváci veľa zaujímavých momentov nevideli.

Prvá šanca v druhej polovici prišla v 63. minúte. Hlavička Kašiu preletela tesne vedľa. V 68. minúte mali Ružomberčania veľkú šancu dostať sa do vedenia, no Rymarenka vychytal Šulla. Vzápätí po chybe Agba vážne pohrozil Gerec. V 77. minúte prenikol Čavrič a trafil bočnú sieť. V 87. minúte sa Dražič ocitol pred Krajčírikom, no vzájomný súboj menovaných zvládol lepšie domáci brankár. Chvíľu nato na druhej strane Regáliho rana skončila na bočnej sieti. V 90. minúte po rohovom kope o výsledku zápasu rozhodol Regáli. Ružomberok po domácom víkendovom zaváhaní s Dunajskou Stredou (1:2) v dohrávke tretieho kola nečakane zdolal Slovan Bratislava 1:0. Belasí po dvoch remízach prvýkrát podľahli v novom ročníku.

Autor: Dušan Guman / sport.sk