21.05.2022 17:00 CET
3 : 1
(3:1)

Ružomberok oslávil striebro v lige výhrou nad Sereďou

Peknú bodku za nanajvýš úspešným ligovým ročníkom Fortunaligy urobil pod Čebraťom MFK Ružomberok. V desiatom kole nadstavbovej časti zdolal celok ŠKF Orion Tip Sereď 3:1 (3:1) a raduje sa z konečného druhého miesta v tabuľke.

O tom, že Liptáci skončia v lige strieborní, bolo rozhodnuté už pred týmto duelom. Súper domácich zo Serede zas nedostal licenciu pre ďalší ligový ročník, a tak sa s Fortunaligou lúči ako vypadávajúce Pohronie. Ružomberok nastúpil v trochu pozmenenej zostave. Nezabránilo to však tomu, že už v šiestej minúte išiel do vedenia. Vtedy po Fabišovom priamom kope hlavičkoval do siete Gerec - 1:0.

O štyri minúty po tomto momente bolo 2:0, keď sa Regáli predral po ľavej strane a Gerec dotlačil loptu za bránkovú čiaru. V 21. minúte musel zasiahnuť ružomberský gólman Frühwald. Potom šťastie z diaľky skúšal Todorovski, a tesne minul cieľ. V 35. minúte po zákroku Frühwalda na Cohana rozhodca Ochotnický nariadil pokutový kop, ktorý Fábry rutinérsky premenil - 2:1. Penaltovej situácii predchádzala nevydarená "malá domov" Fabiša. V 43. minúte po strele Luku na 3:1 zvýšil Regáli.

Od 57. minúty mali hostia na ihrisku o jedného muža menej. Prenikajúceho Domonkosa, ktorý si to šinul stredom ihriska a bol by išiel sám na brankára Chudého, zozadu na zem poslal Osmanovič a uvidel červenú kartu. V druhom polčase sa stretnutie viac - menej iba dohrávalo, bez vzruchu pred bránami.

V 88. minúte tutovku nevyužil domáci dorastenec Úradník. V závere veľkú príležitosť spálil ďalší mladík v drese MFK Macejko. Ružomberok zdolal na záver sezóny Sereď 3:1. Po zápase ružomberský tím prevzal strieborné medaily z rúk legiend československého futbalu Antonína Panenku, Karola Dobiáša a Jozefa Chovanca.

Autor: Dušan Guman / sport.sk