19.11.2021 17:00 CET
3 : 0
(2:0)

Liptáci v predohrávke prevalcovali Trenčín

V piatkovej predohrávke ďalšieho kola Fortunaligy nedali hráči MFK Ružomberok mužstvu AS Trenčín šancu a zvíťazili presvedčivo 3:0 (2:0).

Skóre otvoril domáci celok už v piatej minúte, keď veľké futbalové umenie ukázal Regáli. Popri Piresovi vnikol do trenčianskej šestnástky, nachystal si streleckú pozíciu a ľavačkou prekonal Kukučku - 1:0. Potom sa pred bránami dlhšie nič nedialo. Hostia prvýkrát pohrozili až v 35. minúte, keď mohli aj vyrovnať. Po centri Kmeťa Letenay z prvej tesne minul pravý kút domácej brány. Tesne pred polčasom Pires v šestnástke zložil prenikajúceho Rymarenka. Hlavný arbiter využil systém VAR. Po konzultácii sa bol pozrieť na obrazovku aj sám a nariadil pokutový kop. Kukučka síce smer Kochanovej strely vystihol, ale gólu nezabránil a loptu vyťahoval z ľavého dolného rohu - 2:0.

V 62. minúte Madu po krížnom strieľanom priamom kope v dobrej pozícii netrafil loptu. O sedem minút neskôr padla definitíva. Striedajúci Šefčík, pre ktorého to bol prvý súťažný štart v ružomberskom drese, išiel po dobrej kolmici sám na Kukučku a zvýšil na 3:0. V 85. minúte Regálimu po prihrávke Bobčeka ostalo trafiť voľný priestor, no nepodarilo sa mu to. V nadstavenom čase mohol ešte Bobček potrestať zaváhanie v defenzíve hostí, no skóre sa už viackrát nemenilo. MFK Ružomberok zdolal v predohrávke 15. kola Fortunaligy AS Trenčín vysoko 3:0.

Autor: Dušan Guman / sport.sk