23.10.2021 18:00 CET
0 : 2
(0:1)

Ružomberok valcuje ďalej, Senica mu pomohla vylúčením

FK Senica doplatil na vylúčenie hráča a Ružomberku, ktorý sa vezie na výnimočnej víťaznej vlne, podľahol na Záhorí 0:2 (0:1).

V piatej minúte z 23 metrov tvrdo vypálil Šimčák. Brankár Krajčírik loptu vyrazil na roh. O dve minúty na druhej strane podržal stopér Gáč v gólovej šanci Kostadinova. Rozhodca mu udelil červenú kartu. Z nariadeného priameho kopu ponad múr nádherne trafil Ján Maslo - 0:1. Domáci sa stiahli do obrany a Ružomberčania viac držali loptu. Chýbalo však tempo. Až v 38. minúte z diaľky prudko strieľal Gerec, a Ravas spod brvna vyškriabal na roh. V 43. minúte sa po individuálnej akcii dostal pred brankára Vikri. Krajčírik vyrazil.

Ani po prestávke sa nehral lepší futbal. Ružomberok napriek tomu, že mal o hráča v poli viac, nezapol na vyššie obrátky. Domáci sa snažili aspoň o vyrovnanie. V 49. minúte technicky strieľal Šumbera; brankár kryl. V 74. minúte sa v pokutovom území uvoľnil najlepší kanonier ligy Sukisa, a zakončil tesne vedľa. V 75. minúte Takáčovu strelu spoza 16-ky Ravas vyrazil na roh. V 82. minúte po Takáčovom rohu a Regáliho predĺžení rozvlnil sieť za Ravasovým chrbtom Madleňák. V nadstavenom čase to skúšal domáci Niarchos. Jeho pokus bol stečovaný. Ružomberok vyhral v Senici 2:0.

Autor: Dušan Guman / sport.sk