09.04.2022 18:00 CET
2 : 1
(0:0)

Pohronie neudržalo vedenie na Záhorí a je na tom veľmi zle

V sobotnom zápase piateho kola nadstavby Fortunaligy zdolal FK Senica na Záhorí celok Pohronia 2:1 (0:0), keď otočil nepriaznivý stav.

Na Záhorí sa predstavil posledný celok tabuľky. Seničania do stretnutia nastúpili bez viacerých hráčov základnej zostavy, no na ich hre to nebolo vidieť. Hrajúci futbalisti od začiatku bojovali a v poli boli o niečo aktívnejším celkom smerom dopredu. Inak sa hral vyrovnaný zápas, prevažne medzi 16-kami. Chýbalo častejšie zakončenie. Seničania sa dostali do viacerých šancí, ale s koncovkou pridlho otáľali. Do priameho ohrozenia brány sa dvakrát dostal Vikri: prvýkrát hneď v tretej minúte z dobrej pozície vystrelil slabo a po polhodine hry lopta po jeho technickej strele spoza 16-ky mierila vedľa ľavej žrde. Polčas sa skončil bez gólov.

Druhé dejstvo bolo pre divákov lepšie, na obidvoch stranách sa zrodili šance a padli tri góly. V 52. minúte sa po pase hosťujúceho Mihalíka dostal do výbornej šance Blahút, no zoči-voči Chropovskému neuspel. O štyri minúty Seničania kopali rohový kop, ale urobili chybu a po rýchlom protiútoku sám pre brankárom uspel Lačný - 0:1. Seničanov vyrovnávajú gól vyburcoval. V 72. minúte z nariadenej penalty skóroval s prehľadom Piroska - 1:1. Svojím 48. gólom v senickom drese sa stal historicky najlepším strelcom Záhorákom v súťažiach riadených SFZ. V 74. minúte pálil Piroska z diaľky a Le Giang loptu kryl. O minútu mohli domáci inkasovať. Do dobrej palebnej pozície sa dostal Steinhübel, no mieril vedľa. V 90. minúte po pase Seničanov a hrubej chybe stopéra Štrbu išiel na brankára Niarchos a veľmi pekne ho preloboval. FK Senica zdolal Pohronie 2:1 a posledný celok tabuľky tak na Záhorí opäť vyšiel naprázdno.

Autor: Dušan Guman / sport.sk