14.05.2022 17:00 CET
0 : 3
(0:3)

Senica si proti prvému Trenčínu ani neškrtla

Deviate kolo nadstavbovej časti Fortunaligy spojilo na Záhorí celok FK Senica a vedúce mužstvo tabuľky skupiny o záchranu AS Trenčín. Hostia prevalcovali domácich vysoko 3:0, keď všetky góly padli už v prvom dejstve.

Vnútornými problémami zdecimovaná a finančne veľmi strádajúca Senica nastúpila proti lídrovi tabuľky skupiny o udržanie sa vo Fortunalige. Trenčín rozhodol o zisku troch bodov presvedčivým spôsobom hneď v prvom polčase. Senická mladá zostava proti favorizovaným Považanom od začiatku ťahala za kratší koniec. Hostia mali loptu vo svojej moci a domáci sa dostávali na útočnú polovicu iba sporadicky. Napriek tomu sa Trenčania dlho nevedeli presadiť. Úvodný gól padol v 37. minúte, kedy po zbytočnom priamom kope z rohu 16-ky ponad múr k ľavej žrdi trafil Tučný - 0:1. Následne sa už vrece s gólmi roztrhlo. O tri minúty po prvom presnom zásahu sa po dlhom pase Tučného presadil Kupusovič - 0:2. Tesne pred odchodom do kabín strelou zo 16-ky k pravej žrdi zvýšil vedenie svojho tímu Azango.

V druhom polčase sa stretnutie iba dohrávalo. Gól viac nepadol, hoci zopár možností naň hostia mali. V 59. minúte zakončoval vo vnútri pokutového územia Azango, a Chropovský jeho pokus vyrazil na roh. Po jeho zahratí pálil spoza pokutového územia Bainovič tesne nad. Senický brankár sa vyznamenal pri hlavičke Ikobu v 81. minúte, keď loptu vyškriabal na rohový kop. Domáci sa v útočnej fáze nevedeli presadiť. Senica prehrala s Trenčínom 0:3.

Autor: Dušan Guman / sport.sk