30.04.2022 18:00 CET
1 : 2
(0:1)

Na Pohroní rozhodol priamym kopom Michalovčan Žofčák

Vo ôsmom kole nadstavby Fortunaligy podľahlo vypadávajúce Pohronie na svojej tráve Zemplínu Michalovce 1:2 (0:1).

Domáci hráči otvorili duel aktívne. Brankár Száraz musel likvidovať viaceré centrované lopty, pomohli mu aj spoluhráči. Najväčšiu príležitosť mal Mihalík v štrnástej minúte, ale spoza šestnástky namieril vedľa žrde. Hostia postupne hru vyrovnali a začali mať mierne navrch. V 27. minúte prepadla centrovaná lopta z Kotulovho rohu na voľného Marcina. Ten si ju mal čas spracovať a následne zblízka prestrelil Lé Gianga - 0:1. Následne bola hra rozháraná, medzi šestnástkami. Pohronie mohlo vyrovnať tesne pred prestávkou. Steinhübelov prudký center nik netečoval a keďže lopta nebezpečne smerovala k ľavej žrdi, Száraz vytiahol kľúčový zákrok.

Do druhého polčasu vystriedali domáci útočníka Prachara za Hašeka. Steinhübel hlavou nedosiahol na center Sanneha. V 60. minúte Hašek napriahol z voleja a vyslal projektil vysoko nad brvno. O šesť minút neskôr Vaško nedokázal odkopnúť jednoduchú prihrávku Klabníka. Steinhübel sa ocitol sám zoči - voči Szárazovi. S koncovkou na bližšiu žrď nepochodil. Hašekova strela bola podobne ako v prvom prípade veľmi zlá a nepresná. Michalovčania za to súpera vytrestali a z ojedinelej akcie zvýšili na 2:0. Z priameho kopu veľmi pekne trafil 39-ročný Žofčák. Pohronie do dvoch minút odpovedalo Šimčákom. Krajný obranca si spracoval prihrávku v šestnástke od Mihalíka a aj so šťastím prestrelil Száraza. Száraz si na loptu siahol, ale nevytesnil ju mimo. V závere ešte nepresne zakončil Hašek. Posledné a vypadávajúce Pohronie podľahlo na domácej tráve Michalovciam 1:2. Hostia sa vyhupli na druhé miesto nadstavbovej tabuľky skupiny o záchranu.

Autor: Dušan Guman / sport.sk