16.10.2021 18:00 CET
2 : 2
(1:1)

Pohronci a Liptáci si delia po bode, zásah Lačného ašpiruje na gól mesiaca

FK Pohronie si v jedenástom kole Fortunaligy s MFK Ružomberok podelil body po remíze 2:2 (1:1). Gól Miloša Lačného z priameho kopu stál za všetky drobné.

V úvode mali dve dobré šance hostia. Kostadinov v šiestej minúte pätičkou posunul loptu pred päťku, ale Regáli minul bránku. Liptáci sa usadili na polovici súpera a ich prevahu zakončila strela z diaľky v podaní Takáča. Jeho technický pokus vyrazil Hrdlička na roh.

Lačný to najprv skúšal z uhla pokutového územia k bližšej žrdi, ale Krajčírik ho vychytal. Lačný ho prekonal po polhodine z priameho kopu, ktorý stál naozaj za to. Delovka ako z kanóna skončila vo vzdialenejšej časti brány - 1:0.

Ružomberčania následne pridali. Lopta skončila na konštrukcii Hrdličkovej bránky. V 39. minúte sa Rymarenko na krídle uvoľnil cez Pajera, poslal prihrávku medzi dvoch obrancov a Kostadinov spred päťky trafil k žrdi - 1:1.

Po zmene strán Kostadinov prihral pred šestnástku, odkiaľ nikým neatakovaný Brenkus z prvej zakončil pod brvno - 1:2. Pohronie vyrovnalo do šiestich minút: Ladji centroval sprava dobre postavenému Fabišovi. Tomu lopta ušla od nohy, čo využil Badolo a z prvej zakončil k žrdi - 2:2.

Následne ubudlo šancí, trochu aktívnejší boli Liptáci. V závere Gerec a Fabiš chceli zakončiť v skrumáži pred päťkou, no napokon z toho bol zblokovaný pokus a odkop Pajera. V nadstavenom čase odmietol stanoviť definitívu Regáli. Hrdlička loptu potlačil na roh. Pohronie remizovalo s Ružomberkom 2:2.

Autor: Dušan Guman / sport.sk