16.04.2022 18:00 CET
1 : 1
(1:0)

Pohronie uhralo s Trenčínom bod a zostupuje nižšie

Futbalový klub FK Pohronie neudržal priaznivý polčasový stav a zostúpi do nižšej ligy po remíze 1:1 (1:0) s Trenčínom.

Skóre mohli otvoriť Trenčania, no Stojsavljevič v jedenástej minúte po rohovom kope minul bránu. Z rovnakej štandardnej situácie udreli domáci. Do šestnástky centroval Steinhübel a Klabník poslal loptu hlavou do siete - 1:0. Trenčín potrebuje prvú priečku v skupine, aby mohol bojovať o účasť v Európe a vyvinul veľkú snahu vyrovnať. Už o tri minúty neskôr zahviezdil proti Kupusovičovi gólman Le Giang. O ďalšie tri minúty neskôr Pirinen po rohu tesne minul žrď. Na opačnej strane Klabník po priamom kope Šimčáka mieril presne, a brankár Babka loptu s námahou vyrazil na brvno.

Center Soaresa v 64. minúte si vrazil do vlastnej siete Štrba - 1:1. Trenčanom sa však bod málil. Pre záchranárske práce domácich nemali pochopenie a pokračovali v ofenzíve. Po ich aktivite fauloval Steinhübel v šestnástke Kadáka a pískal sa pokutový kop. Sám faulovaný hráč musel penaltu zahrávať na dvakrát pre vbehnutie spoluhráča do šestnástky. Jeho druhý pokus Le Giang zneškodnil, a tak sa skóre nemenilo. Záver stretnutia strávil Trenčín na polovici súpera, no tri body nezískal. Duel musel dohrať bez Kadáka, ktorý sa zrazil s brankárom súpera a odniesli ho na nosidlách. Pohronie remizovalo s Trenčínom 1:1 a definitívne vypadáva.

Autor: Dušan Guman / sport.sk