18.12.2021 15:00 CET
0 : 1
(0:0)

ViOn si pred prestávkou nepomohol a podľahol Michalovciam

Cenné body ukoristili hráči michalovského Zemplína, keď pred zimnou prestávkou zvíťazili na pôde ViOn-u Zlaté Moravce 1:0 (0:0).

V nepríjemnom veternom počasí sa hral medzišestnástkový futbal. Šancí bolo veľmi málo. Hostia si príležitosť vypracovali v siedmej minúte. Trusovu strelu k pravej žrdi Kira vykryl. Na opačnej strane zakončil Mondek, ale Száraz bol pozorný. To bolo na dlhé minúty všetko. V 39. minúte Kyziridis rozohral štandardku. Mondek odcentroval na hlavu Šveca, ktorého hlavička preletela ponad bránku.

Po zmene strán bolo tempo svižnejšie. V 47. minúte našiel Žofčák na hranici malého vápna Marcina, ktorého strelu Kira vyrazil na roh. V 53. minúte Gamboš namieril iba do nôh Szaráza. V 65. minúte sa po rohu k odrazenej lopte dostal Sloboda, a z hranice 16-ky nenašiel priestor medzi tromi žrďami. V 70. minúte si na Žofčákov center nabehol Trusa a presnou hlavičkou prekonal Kiru - 0:1. Domáci sa pustili útočiť. V 85. minúte Čonka vysunul za obranu Kyziridisa, no ten nedokázal prekonať brankára hostí ani zo šiestich metrov. V nadstavenom čase Kyziridisovu strelu Száraz vyrazil pred Čögleya, ktorý z dvoch krokov neuspel. Michalovce vyhrali v Zlatých Moravciach 1:0.

Autor: Dušan Guman / sport.sk