20.11.2021 15:00 CET
0 : 0
(0:0)

Trnava v stíhacej jazde za Slovanom zaváhala v Moravciach

Predposledný ViOn Zlaté Moravce zabojoval a v 15. kole Fortunaligy získal proti druhej Trnave cenný bod po remíze 0:0.

Od úvodných minút mala viac z hry Trnava. Už v piatej minúte vznikol v pokutovom území ViOn-u závar. Najprv Gričovu strelu odvrátil Sloboda a následnú Bukatovu kryl Kira. V 29. minúte kopol Bukata priamy kop na hlavu Griča, ktorého hlavičku Kira zneškodnil.

V 33. minúte zakončili domáci, keď Švecovu strelu zrazil Tumma. Následný Mondekov pokus Takáča neprekonal. Skóre sa mohlo meniť v 40. minúte: Grič mieril z hranice 16-ky k pravej tyči, no opäť veľmi dobre zakročil Kira.

Po zmene strán sa hral obojstranne vyrovnaný futbal. V 51. minúte rozohrali domáci peknú akciu. Po spolupráci Šveca, Kyziridisa a Gamboša zakončil posledne menovaný, a Škrtel odvrátil na roh. Na opačnej strane mohol rozvlniť sieť Bukata, po ktorého strele na bránkovej čiare zachraňoval Menich.

Po hodine hry to spoza veľkého vápna vyskúšal Gamboš. V 80. minúte Ristovskému k zakončeniu chýbal polkrok. Zlaté Moravce remizovali s Trnavou bez gólov 0:0.

Autor: Dušan Guman / sport.sk