23.04.2022 18:00 CET
0 : 2
(0:2)

Trenčania bojujú o výhru v skupine, body brali predposlednému ViOn-u

Predposledný FC ViOn Zlaté Moravce nestačil v siedmom kole nadstavbovej časti Fortunaligy na vedúci tím tabuľky AS Trenčín a podľahol mu 0:2 (0:2).

Úvodné dejstvo mali vo svojich rukách hostia. Tí si vypracovali niekoľko streleckých príležitostí. Už vo ôsmej minúte sa uvoľnil Soares, a jeho strelu pod brvno Lukáč vytesnil na roh. O tri minúty to bol opäť Soares, ktorý našiel na hranici päťky Kupusoviča. Menovaný hráč loptu do siete nepretlačil. V 14. minúte vyskúšal šťastie Bainovič, no z hranice 16-ky mieril vedľa ľavého rohu brány. Po polhodine hry sa do zakončenia dostali domáci. Suľovu strelu spod brvna vytlačil Kukučka. V 33. minúte doklepol loptu z dvoch metrov do siete Hollý - 0:1. V 42. minúte Yem napriahol z 20-tich metrov a jeho krížna strela skončila v pravom dolnom rohu Lukáčovej brány - 0:2.

Po zmene strán Trenčania ubrali z tempa, no napriek tomu sa obraz hry príliš nezmenil. Domáci sa snažili, avšak ich hre chýbala finálna fáza. Strelecké pokusy Mondeka a Kyziridisa Kukučku neohrozili. V 69. minúte sa v náznaku šance objavil Mondek; jeho strelu Kukučka vykryl. Na opačnej strane neprekvapila Lukáča Azangova "próba". AS Trenčín bodoval v Moravciach naplno po výhre 2:0 a udržal si vedenie v nadstavbovej skupine o udržanie sa v najvyššej súťaži.

Autor: Dušan Guman / sport.sk