23.10.2021 18:00 CET
0 : 1
(0:0)

Trenčín zlomil zápas v Moravciach v poslednej chvíli

FC ViOn Zlaté Moravce neudržal nerozhodný stav a Trenčínu podľahol zásahom v samom závere stretnutia 0:1 (0:0).

Hral sa otvorený a bojovný futbal, s pribúdajúcim časom čoraz viac pred bránkou domáceho Kiru. Po Kadákovom rohovom kope v 24. minúte hlavičkoval Hollý tesne vedľa. O dve minúty neskôr zdolal Gaži domácu obranu a jeho strelu tečoval Menich na roh. Po polhodine hry zakončil spoza šestnástky Ikoba. Jeho pokusu chýbali decimetre. Osem minút pred prestávkou po Ghaliho centri Ikoba hlavou z troch krokov netrafil bránku.

Obraz hry sa veľmi nezmenil ani po zmene strán. V 51. minúte zavelili k rýchlej kontre traja Trenčania, a Kadák v koncovke zlyhal. O štyri minúty neskôr rovnaký hráč vystrelil z 18-tich metrov tesne vedľa. V 61. minúte vôbec prvú strelu do priestoru bránky súpera vyslal Yilmaz. V 85. minúte si domáci po zákroku na Kyziridisa pýtali pokutový kop. Na druhej strane kryl Azangov pokus Kira. V 86. minúte striedajúci Švec z desiatich metrov prestrelil bránku. Keď sa už počítalo s remízou, rýchlu kontru hostí s prehľadom zakončil Lavrinčík. Trenčín strhol víťazstvo na svoju stranu v poslednej chvíli a vyhral v Zlatých Moravciach 1:0.

Autor: Dušan Guman / sport.sk