24.10.2021 17:00 CET
1 : 0
(1:0)

DAC sa drží vrchnej časti tabuľky, v nedeľu zlomil Michalovce

Štyri tisícky divákov videli duel domáceho FC DAC 1904 Dunajská Streda s MFK Zemplín Michalovce, v ktorom celok zo Žitného ostrova dominoval tesne 1:0 (1:0).

V 14. minúte strieľal z ľavej strany Marcin, a veľmi dobre zakročil brankár Jedlička. Hráč Michaloviec bol však mimo hry. V 16. minúte Davis trafil z priameho kopu tesne vedľa. DAC mal miernu prevahu, ale bez vyloženej šancí. V 23. minúte nepresne strieľal Krstović. V 30. minúte poslal loptu vedľa brány Schäfer. V 38. minúte z päťky prestrelil Kozhukhara Andzouana - 1:0.

V druhom dejstve Hahnov center spracoval LamkelZé, ale z jedenástich metrov trafil tesne vedľa. V 49. minúte pálil mimo i Trusa. V 54. minúte mohol LamkelZé postupovať na bránu z ľavej strany, ale zakončil veľmi slabo. Na druhej strane v 58. minúte Trusa ohrozil bránu z ľavej strany a Jedlička reflexívne zakročil. Stále v 58. minúte postupoval na bránu Hahn, ktorého v pokutovom území fauloval Mendez a rozhodca nariadil pokutový kop. Hahn však z bieleho bodu nastrelil brvno.

V 62. minúte vyrazil jedlička tvrdú strelu Begalu. O štyri minútu neskôr Schäfer prekopol bránu z dvanástich metrov. V 68. minúte Kozhukhar efektne vyrazil strelu LamkelaZé. DAC si vytváral stále viac šancí, ale bez gólového efektu. V nadstavenom čase mohol rozvlniť sieť LamkelZé. Jeho strelu z hranice šestnástky Kozhukhar vyrazil na roh. V 95. minúte pohrozil Trusa, ale minul bránu. DAC zdolal Michalovce o gól 1:0.

Autor: Dušan Guman / sport.sk