24.04.2022 19:30 CET
2 : 0
(1:0)

Slovan utŕžil v Dunajskej Strede druhú prehru sezóny

V nedeľnom dueli siedmeho kola nadstavbovej časti Fortunaligy zdolal domáci FC DAC 1904 Dunajská Streda majstrovský Slovan 2:0 (1:0).

Hostia mohli ísť do vedenia v šiestej minúte: Lovatov center z ľavej strany poslal Hrnčár na bránu z prvej, ale Veszelinov veľmi dobre zakročil. V dvanástej minúte strieľal z diaľky Green, a loptu usmernil nad. V 15. minúte mal šancu Pauschek, keď nabehol na center Božikova. Hlavou mieril na bránu, ale Veszelinov bol opäť pripravený. V prvej dvadsaťminútovke boli aktívnejší hostia a držali loptu viac na kopačkách.

Prvá strela Dunajskej Stredy prišla až v 19. minúte - Ciganiksov pokus Chovan kryl. O dve minúty neskôr po dlhej prihrávke mohol postupovať na bránu Green. Stihol vystreliť popri Pintovi, ale brankár Veszelinov loptu skrotil. V 36. minúte zahral Lovat priamy kop z 23 metrov nad. O tri minúty neskôr po centri Balogha rozhodca Gemzický skúmal video, no pokutový kop napokon neodpískal. Veľkú šancu na skórovanie mal v 44. minúte Krstovič, ktorého strelu Chovan chytil.

V prvej minúte nadstaveného času po centri Verlindena poslal Balogh loptu hlavou do siete - 1:0. Hneď v ďalšej minúte mohol pridať druhý gól Ciganiks, no jeho strela letela tesne vedľa.

Druhý polčas začali lepšie hostia, ale do vyloženej šance sa nedostali. V 51. minúte nastrelil Krstovič bočnú sieť, neskôr poslal loptu vedľa Szánthó. V 70. minúte zakončil Krstovič. Chovan ešte nohou vyrazil, následne však Krstovič zvýšil vedenie domáceho tímu - 2:0.

Tréner Weiss reagoval tromi striedaniami. Slovanu stále chýbali gólové príležitosti. Napokon DAC Dunajská Streda vyhral nad Slovanom na Žitnom ostrove 2:0 a pripravil majstrovi druhú prehru v sezóne.

Autor: Dušan Guman / sport.sk