12.09.2021 17:00 CET
1 : 1
(0:0)

Svižný duel pred slušnou kulisou priniesol na Žitnom ostrove prvú stratu Slovanu

Siedme kolo Fortunaligy prinieslo prvú bodovú stratu pre vedúci ŠK Slovan Bratislava, ktorý na Žitnom ostrove remizoval s domácim FC DAC 1904 Dunajská Streda 1:1 (0:0).

V šlágri siedmeho kola sa v dresoch oboch tímov predstavili nové akvizície. Za Slovan hral opäť Green, v drese DAC-u Lamkel Zé. Na konci siedmej minúty Pauschekovu spätnú prihrávku tesne nestihol Zmrhal. O dve minúty si na dlhú loptu nabehol Green, no strelou z pravej strany tesne minul bránu. Rodili sa ďalšie šance. V desiatej minúte zlikvidoval Chovan strelu Lamkela Zého z desiatich metrov.

V 21. minúte sa do šestnástky rútil Henty, strelu však veľmi dobrým zákrokom chytil Jedlička. V 33. minúte Zmrhal peknou prihrávkou cez dvoch hráčov našiel Hentyho, ktorý z pravej strany tesne minul. Na druhej strane netrafil bránu Ciganiks. V 37. minúte sa lopta po peknej kombinácií dostala k Andzouanovi, no ani on priestor troch žrdí nenašiel. V posledných minútach polčasu sa Slovan usadil pred bránou Dunajskej Stredy, no bez gólového efektu.

Druhý polčas začali aktéri opatrnejšie. V 56. minúte tesne minul Lamkel Zé. V 60. minúte domáci nováčik Hahn síce trafil do priestoru Chovanovej brány, ale z ofsajdu. V 66. minúte chytil Chovan opäť strelu muža menom Lamkel Zé. Čavričovu spätnú prihrávku poslal Rabiu vedľa. V 72. minúte Schäfer vystrelil z ľavej strany a Chovan zle zareagoval - 1:0.

Belasí odpovedali veľmi rýchlo: Zmrhal sa vyhol ofsajdu a šikovne poslal loptu do siete - 1:1. V 77. minúte po rohovom kope Beskorovajnyj hlavou skoro trafil do vlastnej siete. V nadstavenom čase rozhodca Očenáš využil pomoc videorozhodcu kvôli možnému faulu v pokutovom území na Hahna, no penalta sa nekopala. Zápas s dobrou kulisou skončil nerozhodne 1:1, Slovan remizoval s domácim DAC Dunajská Streda.

"Vstup vyšiel obidvom mužstvám. Slovan mal viac šancí, lebo naši hráči boli nervóznejší. Potom si nám veci sadli a zápas sme vyrovnali. Pre divákov to bol zaujímavý súboj. Podľa mňa sme boli bližšie k trom bodom, najmä výkonom v druhom polčase. Sme sklamaní, že sme nezískali tri body, ale verím, že fanúšikovia odišli zo zápasu spokojní," uviedol po deľbe bodov tréner domáceho tímu Antal Németh.

"Takto by mal vyzerať dobrý ligový zápas na slovenských trávnikoch. Veľké množstvo šancí na obidvoch stranách, vynikli aj brankári. Do zápasu sme vstúpili dobre. V úvode sme mali aj šance, ale nepremenili sme ich. Potom mali svoje šance i domáci. Dali nádherný gól, ale hneď sme sa vrátili do zápasu. Deľba bodov je spravodlivá. Na naše pomery to bol výborný futbal. Na taký futbal ľudia budú chodiť," pridal svoje postrehy lodivod hostí Vladimír Weiss starší.

Autor: Dušan Guman / sport.sk