15.05.2022 20:00 CET
2 : 3
(1:2)

Ružomberok rozhodol o striebornej priečke vo Fortunalige na Žitnom ostrove

V nedeľnej dohrávke deviateho kola nadstavbovej časti Fortunaligy podľahol v skupine o titul na Žitnom ostrove celok FC DAC 1904 Dunajská Streda druhému celku tabuľky MFK Ružomberok 2:3 (1:2).

Dunajská Streda sa do vedenia dostala priam bleskovo. Už v druhej minúte sa Blackman z pravej strany predral do pokutového územia. Loptu obrancovia stihli vykopnúť, ale k Dimunovi, ktorý ju z 20-tich metrov poslal do brány - 1:0.

V šiestej minúte však bolo opäť vyrovnané. Vtedy Domonkos vysunul Bobčeka, ktorý prešiel po pravej strane. Posunul loptu Regálimu a ten z desiatich metrov nezaváhal - 1:1. V 20. minúte išli hostia do vedenia: Mojžiš poslal loptu do brány hlavou - 1:2.

Zápas mal naďalej veľmi dobré tempo. V týchto fázach boli nebezpečnejší Ružomberčania. V 33. minúte Domonkos odcentroval z rohu na bránu a zakročiť musel Veszelinov. V 42. minúte Sharaniho spätnú prihrávku poslal do priestoru troch žrdí Dimun, ale Krajčírik snahu menovaného eliminoval. V nadstavenom čase prvého polčasu mohol skórovať Regáli, ktorý išiel sám na bránu. Obišiel i obrancu Kružliaka, no v stopercentnej šanci prestrelil bránu.

Domáci tréner chcel oživiť hru svojho tímu dvojitým striedaním. V 55. minúte Davisovu spätnú prihrávku Moumou poslal na bránu, ale Krajčírik bol na mieste. O minútu neskôr Brunetti vyslal tvrdú strelu z 35 metrov. DAC vyvíjal na súpera tlak, dostal sa tiež pred bránu, ale do vyloženej šance nie. V 76. minúte Fabiš vnikol do šestnástky z pravej strany a jeho prihrávku Bobček pätičkou poslal do siete - 1:3.

V 80. minúte boli Ružomberčania opäť blízko ku gólu, keď centrovanú loptu hlavou usmernil tesne vedľa Bobček. V 84. minúte vystrelil v pokutovom území z ostrého uhla Krstovič. Krajčírik mal už loptu v ruke, no vypadla mu z nej a skončila v bráne - 2:3.

DAC sa v závere snažil, avšak sieť sa v tomto zápase viackrát nevlnila. DAC Dunajská Streda prehral v nedeľu na Žitnom ostrove s Ružomberkom 2:3. Liptáci tak urobili posledný potrebný krok k definitívnemu zisku striebornej priečky v aktuálnom ročníku Fortunaligy. Pred treťou Trnavou majú totižto v týchto chvíľach trojbodový náskok. Ak by aj v poslednom nadstavbovom kole prehrali a Trnava zvíťazila, o druhej priečke Ružomberku rozhodnú jeho lepšie vzájomné zápasy s červenočiernymi.

Autor: Dušan Guman / sport.sk