08.08.2020 19:00 CET
0 : 2
(0:2)

Zemplín Michalovce - Spartak Trnava 0:2

MFK Zemplín Michalovce zvykne mať slabší úvod do ligového ročníka, a tak tomu bolo aj teraz. Východniari podľahli v prvom kole novej sezóny na domácej tráve Spartaku Trnava 0:2, keď oba góly padli už v prvom dejstve.

Červenočierni mali výborný štart. Do vedenia išli už po neuveriteľných 22 sekundách. Stalo sa to takto: Saymon unikol michalovskej obrane po pravej strane a jeho akciu dokončil zblízka hlavičkujúci Yao - 0:1. Domáci celok mohol zrovnať stav v siedmej minúte. Begalovu strelu spoza šestnástky však zastavila ľavá žrď Rusovovej bránky. Sieť sa nevlnila ani po úniku Pačindu v 22. minúte. Prvý polčas bol aj o bojovnosti najmä v strede poľa. Hľadisko bolo svedkom viacerých ostrejších zákrokov, ktoré však neboli odmenené kartou žltej alebo červenej farby. Úspešný prvý polčas pre hostí potvrdil v 43. minúte hlavičkou Vlasko. Svoj zásah zaznamenal zblízka - 0:2.

Druhý polčas priniesol snahu domácich o zmenu výsledku. Zemplín prejavoval úsilie držať loptu a diktovať hru, avšak pozornú obranu Spartaka neprekvapil. Skúšal to teda viacerými centrovanými loptami aj kombináciami. Žiaľ, pre domácich priaznivcov bez úspechu. Skúsený gólman Trnavy Dobrivoj Rusov sa musel mať na pozore aj pri viacerých priamych kopoch Žofčáka, ale bol vždy tam, kde mal byť. Hostia náskok bez väčších problémov ustrážili. Ten ešte mohol navýšiť Vlasko, no v 89. minúte zblízka neprekonal Dehtiara. Gól nepriniesol ani pokus domáceho Solera spoza šestnástky. Zemplín Michalovce podľahol doma trnavskému Spartaku 0:2.

Autor: Dušan Guman / sport.sk