16.12.2020 14:00 CET
4 : 3
(2:3)

Zemplín prvýkrát v klubovej histórii zdolal "Ružu"

Posledný súťažný zápas Fortunaligy v kalendárnom roku 2020 majú za sebou už aj MFK Zemplín Michalovce a MFK Ružomberok. Východniari v divokom dueli s Liptákmi, bohatom na góly, vyhrali 4:3 (2:3).

Prvý polčas posledného zápasu oboch tímov v tomto roku bol v prvom rade veľmi bohatý na góly. A to na oboch stranách. V šiestej minúte ešte hostia nevyťažili z priameho kopu z hranice šestnástky. Avšak v 20. minúte už bolo všetko inak. Takáčova strela sa od žŕdky odrazila pred pohotového Regáliho, ktorý nezaváhal - 0:1. Náskok hostí trval len päť minút. Potom Vaško hlavičkou zblízka prekonal Macíka - 1:1. V 29. minúte proti Takáčovej technickej strele z priameho kopu veľmi dobre zakročil domáci brankár Markovič. Krátko nato išiel jeho tím do vedenia. Žofčák našiel z rohového kopu hlavu Tandira a bolo 2:1. Hostia však zareagovali okamžite. Zemplín nechal v pokutovom území voľného Regáliho, ktorý obstrelil Markoviča - 2:2. Ani to však ešte v prvom polčase nebolo všetko. V 44. minúte si za obranu nabehol Regáli. Prekonal Markoviča a ešte stihol doraziť loptu do siete - 2:3. Ružomberok po polčase viedol o jeden gól.

V gólovom duchu sa začal aj druhý polčas. Mrva fauloval Taiwa a matador slovenských trávnikov Žofčák z penalty nezaváhal - 3:3. Potom už gólových príležitostí ubudlo. Naďalej sa však hral rýchly futbal, aj keď terén nebol ideálny. V 78. minúte hostia nezvládli situáciu vo vlastnej šestnástke. Strela Tandira sa od pravej žrde odrazila k nepokrytému Taiwovi, ktorý strhol víťazstvo na stranu svojmu mužstva - 4:3. Hostia sa v závere snažili o vyrovnanie, ale výraznú gólovú príležitosť si nevypracovali. Michalovce vyhrali nad Ružomberkom o jediný gól, pričom tohto súpera zdolali prvýkrát v histórii vzájomných zápasov v najvyššej súťaži. Zemplín bude zimovať na desiatom mieste v tabuľke, Ružomberok s najväčšou pravdepodobnosťou na šiestej priečke. Liptákom by tak súčasná pozícia zaručovala miestenku v nadstavbovej skupine Fortunaligy o titul, kým Zemplín by sa musel uspokojiť s bojmi o záchranu.

Autor: Dušan Guman / sport.sk