10.04.2021 17:00 CET
3 : 0
(1:0)

Spartak si zgustol na ViOn-e rozdielom triedy

Vo štvrtom nadstavbovom kole Fortunaligy nepripustila Trnava pochybnosti a ViOn Zlaté Moravce zdolala vysoko 3:0 (1:0).

Pred úvodným výkopom zápasu zagratulovali funkcionári domáceho klubu bývalému brankárovi a prezidentovi klubu Dušanovi Keketimu k jeho 70. narodeninám. Trnavčania mohli skórovať hneď z prvej akcie duelu. Koštrnov center z pravej strany hlavičkoval Grič tesne vedľa žrde. Hráči Spartaka mali hernú prevahu a tlačili sa dopredu. Strely Cabrala ani Griča nemali presnosť. Chovan musel zasahovať po priamom kope, keď Vlaskov center usmerňoval na bránku Twardzik. Krátko nato po Vlaskovej strele dorážal hlavou Grič, opäť však minul cieľ. Zlaté Moravce trafili do priestoru Takáčovej brány prvýkrát v 28. minúte. Trnavský gólman však s pokusom Balaja nemal problémy. Spartak sa ujal vedenia v 38. minúte. Mikovičov center zrazil rukou vo vlastnom pokutovom území Duga. Loptu si na biely bod postavil Vlasko. Chovan jeho strelu vyrazil, ale trnavský stredopoliar chybu napravil a loptu pohotovo dorazil do siete - 1:0.

Krátko po zmene strán mohol po zaváhaní hosťujúcej obrany skórovať Cabral. Po Brazílčanovom zakončení pohotovo zasiahol Chovan. V 49. minúte ušiel po pravej strane Cabral. Prudkým prízemným centrom hľadal na päťke Ristovskeho. Stopér hostí Moško v snahe odvrátiť loptu do bezpečia si ju zrazil do vlastnej siete - 2:0.

Znížiť mohol po Ďubekovom priamom kope Pintér, no Takáč reflexívne vyrazil na roh. Na opačnej strane musel predviesť kvality Chovan. Stalo sa tak po strelách Koštrnu a Twardzika. V 72. minúte Takáč chytil malú domov od Kóšu a arbiter Ruc nariadil nepriamy kop. V hradbe tiel smeroval Hrnčárov pokus mimo bránky. V záverečných minútach sa na trávniku objavilo meno Marek Ujlaky. Ide o syna rovnomenného známeho trnavského hráča z deväťdesiatych rokov. Vlasko mu pri striedaní odovzdal kapitánsku pásku. V 90. minúte využil výbornú prihrávku Ristovskeho Cabral, keď z krídelného priestoru vnikol do šestnástky a umiestnil loptu k bližšej žrdi. Trnava zdolala Zlaté Moravce vysoko 3:0.

Autor: Dušan Guman / sport.sk