03.04.2021 15:30 CET
4 : 1
(0:1)

ViOn v prvom dejstve vystrašil Slovan, premiéra VAR-u

ŠK Slovan Bratislava odvrátil hroziacu stratu bodov, keď po polčase duel so Zlatými Moravcami otočil a napokon zvíťazil vysoko 4:1 (0:1). V zápase bol historicky prvý krát v slovenskej Fortunalige využitý systém VAR.

Belasí mali pred zápasom na čele tabuľky v skupine o titul komfortný jedenásťbodový náskok pred druhým DAC-om Dunajská Streda. Zlaté Moravce boli s 36 bodmi piate, iba dva body za štvrtou Trnavou a osem bodov pred šiestym Trenčínom. Tréner bratislavského Slovana Darko Milanič nemohol do zápasu nasadiť brankára Dominika Greifa. A nenastúpil ani talentovaný útočník Dávid Strelec. Dôvodom absencie oboch menovaných hráčov bolo nasledovanie pokynov, vyplývajúcich z ligového protokolu v súvislosti s Covid-19. Obaja futbalisti museli ostať v karanténe po rizikovom kontakte. Prvú vážnejšiu príležitosť skórovať mali hostia. Duga nebezpečne vystrelil, ale Ružinský jeho strelu vykryl. Na druhej strane zasiahol Medveděv po sóle z dobrej pozície len bočnú sieť. V 26. minúte zahrávali Zlaté Moravce roh. Ružinský po centri Hrnčára loptu minul a tá následne skončila v sieti. Gól však napokon neplatil, pretože Medveděva, ktorý sa loptu snažil odhlavičkovať do bezpečia, fauloval vo výskoku Duga. Na rad premiérovo na Slovensku prišiel VAR. Záver polčasu patril hosťom. Najskôr sa Čonka z uhla rútil sám na Ružinského a preloboval ho, avšak lopta skončila mimo brány. Rovnaký hráč v nadstavenom čase po centri Hrnčára rozvlnil sieť a poslal ViOn do prvopolčasového vedenia 1:0.

Stav sa opäť zmenil už dve minúty po prestávke. Vtedy Medveděv nacentroval loptu priamo na hlavu Rataa a brazílsky zakončovateľ nedal Chovanovi ani malú šancu - 1:1. O sedem minút neskôr vyrobil Čavrič kolmú prihrávku na Mohu a krídelník Slovana presnou strelou otočil skóre v prospech domáceho tímu - 2:1. Od tohto momentu Slovan zápas kontroloval. ViOn si už nevytvoril toľko nebezpečných situácií, ako v prvom dejstve. Belasí mali ďalšie šance, ktoré nevyužili Čavrič, Ratao a Daniel. Až v 80. minúte vyťažil Holman z nepresného odkopu Chovana. Následne naservíroval loptu Mohovi a marocký futbalista strelil svoj druhý gól v zápase - 3:1. Posledný gólový zápis zaznamenal striedajúci Ožbolt, ktorý poslal loptu do siete hlavou. Slovan si vďaka víťazstvu poistil náskok na čele tabuľky, ktorý je aktuálne už 14-bodový. Druhá Dunajská Streda má však ešte k dobru nedeľný zápas v Žiline. ŠK Slovan Bratislava porazil FC ViOn Zlaté Moravce vďaka gólovo plodnému druhému polčasu 4:1.

Autor: Dušan Guman / sport.sk